Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Entlebucher

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İsviçre asıllı türlerden biri olan Entlebucher cinsi köpekler, çoban köpeği ve sığı köpeği olarak adlandırılmaktadır. Sürü bekçiliği, hayvan gütme, tekerlekli arabaları çekme ve daha birçok alanda yetenekli olan Entlebucher cinsi köpekler, oldukça sevimli ve cana yakındır. Görünüşü ve enerjisiyle dikkat çeken Entlebucher cinsi köpekler, ev ve arazi ortamında bakılacak en iyi türler arasında yer almaktadır.

Temel Özellikleri
Entlebucherin belirgin özellikleri arasında, yumuşak ve kalın postu, sık tüyleri, kahverengi tüyleri ve enerji dolu bakışları yer almaktadır. Arazi ve çiftlik ortamında bakılacak en iyi türlerden bir tanesi olan Entlebucher cinsi köpekler, ev ve aile ortamına da kolaylıkla adapte olmaktadır. Sahibine karşı oldukça cana yakın ve sadık tavırlar sergileyen Entlebucher, çocuklarla çok iyi anlaşmaktadır. Çoban köpeği ve sürü köpeği olarak kullanıldığında, tüm sürünün kontrol altında tutulmasını sağlar. Vahşi hayvanlara karşı sürüsünü ve bulunduğu ortamı korumak için yaşayan Entlebucher cinsi köpekler, tehlike anında korkusuz şekilde hareket etmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Entlebucherin görünüşü, oldukça cana yakın ve sevimlidir. Oldukça aktif ve neşeli bir tür olan Entlebucher, gün içerisinde sürekli hareket halinde olmak ister. Siyah, kahverengi ve beyaz renkten oluşan tüyleri, oldukça yumuşak ve sıktır. Kulakları aşağı doğru sarkık olan Entlebucher, yuvarlak kahverengi gözlere sahiptir. Derisi kalın ve yumuşak olduğundan, soğuğa karşı dayanıklılık göstermektedir.

Karakter Özellikleri
Entlebucherin karakteri, aile ortamına uyum sağlamak için ideal özelliklerdedir. Çocuklarla oldukça iyi geçinen Entlebucher cinsi köpekler, sahiplerinin tüm komutlarını saygıyla dinlemektedir. Sahibine karşı üstün sadakat ve itaat içerisinde olan Entlebucher, oldukça kolay eğitilir. Çok zeki ve uysal olması sebebiyle, verilen eğitimleri kolaylıkla almaktadır. Diğer hayvanlarla orta derecede dostluk kuran Entlebucher, yabancılara karşı iyi izlenim geliştirdiğinde, tereddüt içinde olmayacaktır.

Bakımı
Entlebucherin bakımı için düzenli tarama ve egzersiz rutini oluşturulmalıdır. Aktif olmayı seven ve oyunlara karşı ilgisi bulunan Entlebucher, günde en az 1 saat özgürce koşmalıdır. Tüylerinin dökülmemesi için düzenli olarak taranmalı ve kirlendikçe yıkanmalıdır.

Beslenmesi
Entlebucherin beslenmesinde, kaliteli kuru mamalar kullanılmalıdır. Gelişim çağında, protein ağırlıklı kuru mamalar kullanılmalı ve beslenme düzeni 2 öğün şeklinde ayarlanmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler