Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

European Burmese

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
European Burmese melez bir ırk olarak varlığını Amerika’da ortaya çıkarmıştır. Orijinal Burmese ile Siyam kedisinin çiftleşmesi sonucu European Burmese oluşmuştur. Bu ırk 1950’li yıllarda resmi olarak bir kedi ırkı olarak kabul edilmiştir. Sıcakkanlı ve sevecen bir mizaca sahip olmasıyla bilinir. Yüksek bir zekaya sahip olmasından dolayı da sahibini ve çevresindeki insanları zekasıyla etkilemeyi ve sürekli şaşırtmayı başarır. Dışa dönük bir karakter özelliğine sahip olduğu için hem sahibiyle hem de başka insanlarla konuşmaya çalışır, sürekli mırıldanır ve bir şeyler söyler.

Temel Özellikleri
European Burmesenin belirgin özellikleri kendine has miyavlaması ve etrafında kim olursa olsun neredeyse sürekli bir şeyler anlatmaya çalışıyor olmasıdır. Dış görünüşü de çoğu kedi ile kıyaslandığında kendine has bir görünüm ve özellik verir. Diğer hayvanlarla da sık ilişkilere girdiği için sosyal ortamlar ve toplu alanlar çok büyük bir tehdit oluşturmaz. Bu kedi aynı zamanda ilgiden çok hoşlanan bir yapıdadır. Hatta ilgi manyağı denebilir. Dikkat çekmek için elinden geleni yapar.

Görünüşü Ve Yapısı

European Burmesenin görünüşü orta boyutlu bir kedi ırkını temsil etmektedir. European Burmese ağırlıklı olarak 3,5 kilo civardırı. Kaslı bir yapıya sahip olduğundan dolayı atletik bir vücut sistemine sahiptir. Yuvarlak hatlardan oluşan estetik bir vücudu vardır. Tüyleri kısa ve yumuşaktır. Kafa yapısı yuvarlak, yanakları ise güçlü bir çeneye sahiptir. Kulakları orta bir boyuta sahiptir. Göz rengi ise sarıdır. Kuyruğu normal bir uzunluğa sahiptir.

Karakter Özellikleri
European Burmese karakteri kıpır kıpır özelliklere sahip olduğundan dolayı bu çok hareketli yapısı ayak uydurabildiği takdirde çevresindekilere de enerji ve neşe sağlar. İnsanların ilgisini çekmeyi sever. Evde olmayı sever ancak sahibini bırakmadığı için ona ayak uydurabilecek bir sahip olmalıdır. Araştırmayı ve karıştırmayı seven bir kedi olan bu ırk sürekli bir şeylerle uğraşmayı ve etraftaki her şeye burnunu sokmayı sever.

Bakımı
European Burmese bakımı ortalama zorlukta bir bakım ister. Tüyleri düzenli fırçalanmalı ve taranmalıdır. Tırnakları uzadıkça kesilmelidir.

Beslenme
European Burmese beslenmesi çok kaliteli mamalarla yapılmalıdır. Kilo kontrolü sürekli yapılmalıdır. Gıdaları sürekli taze tutulmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler