Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Evde Oynamak

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kediniz avcılıkla oynamayı sever fakat aynı zamanda alanını keşfetmekten de keyif alır. Kedinize evin içerisinde tırmanacak alanlar verdiğinizde, ortalıkta oyuncak olmasa bile egzersiz ve hareket için ona bolca fırsat vermiş olacaksınız. Tırmıklama direkleri ve tırmanma çerçeveleri de mükemmel olacaktır.

Beni kovala
Kediniz, onu kovalamanız için sizi teşvik bile edebilir. Bazı kediler bunu her gün belirli bir saatte yaparlar – ve bu genellikle, tam olarak uyandıkları gece saatleri olur. Eğer kediniz sizi geçip perdelerin arkasına saklanırsa, perdenin arkasına gidip ne yaptığına bakın. Büyük ihtimalle başka bir yere kaçıp oradan size bakacaktır. İşte beni kovala oyunu başladı!

Getir!
Bazı kediler “getirme” oyunlarından köpekler kadar zevk alırlar – kediniz onlardan biri olabilir! Değilse bile, bu geleneksel köpek oyununun kendisine daha uygun bir versiyonundan hoşlanması ihtimal dahilindedir. İşte nasıl yapacağınız:

Kedinizin gerçekten sevdiği küçük ve hafif bir oyuncak seçin
Oyuncağı elinizde atıp tutarken kedinizin adını söyleyin
Oyuncağıyla çok eğlendiğinizi ona gösterin
Oyuncağı görünür bir yerde tutarak bir sandalyeye oturun ve oyuncağı kedinizin yakınında bir yere atarak kedinizin onunla oynamasına imkan verin
Tam kediniz sıkılmaya başlarken, adını yeniden söyleyin ve oyuncağı tekrar atın
Sandalyenizden doğru fırlatma rutinini tekrarlayın
Bunu günde iki kez on dakika kadar tekrarlayın – şansınız varsa, kediniz oyunun fikrini anlayıp oyuncağı size geri getirmeye başlayacaktır
Kediniz oyuna kapılınca, başka şeyler deneyebilirsiniz. Örneğin, kedinizin oyuncağını mobilyanın arkasına atarak onun doğal avlanma içgüdülerini uyandırabilirsiniz!
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular