Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Field Spaniel

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Minyatür yapısı ve uzun kürküyle bilinen Field Spaniel cinsi köpekler, oldukça cana yakın ve neşeli bir türdür. Aile ve çocukların bulunduğu ortamda beslenecek en iyi türler arasında yer alan Field Spaniel cinsi köpekler, farklı hayvanlarla ve çocuklarla çok iyi geçinmektedir. İngiltere asıllı bir tür olan Field Spaniel, 1800’lü yıllarda ortaya çıkmıştır.

Temel Özellikleri
Field Spanielin belirgin özellikleri arasında, uzun düz tüyleri, uzun kulakları ve sevimli tavırları yer almaktadır. İnsanlara, hayvanlara ve çocuklara karşı %100 sevecenlik gösteren Field Spaniel cinsi köpekler, aile köpeği olarak en fazla tercih edilen türler arasındadır. Minyatür boyutlarda olmasıyla bilinen Field Spaniel, spanyel cinsine mensup avcı köpeğidir.

Görünüş ve Yapısı

Field Spanielin görünüşü, bu türün herkes tarafından tanınmasını ve sevilmesini sağlamıştır. Kırmızı – siyah, siyah – kırmızı, kırmızı – kahverengi arası tüy renklerine sahip olan Field Spaniel, uzun ve düz tüylere sahiptir. Tüylerinin dümdüz görünmesi ve sık olması, bu cinsi en özel kılan özelliğidir. Kulakları uzun ve sarkık olmasına karşın, kulakları üzerindeki tüyleri kıvırcık yapıdadır. Kuyruğu yok denecek kadar kısa olan Field Spaniel, düz ve kısa bir yüze sahiptir.

Karakter Özellikleri
Field Spanielin karakteri, oldukça sevecen ve uyumlu özelliklere sahiptir. Ailesine ve sahibine karşı sevgi dolu olan Field Spaniel, farklı hayvanlarla aynı ortamda yaşamaktan mutluluk duyar. Çocuklarla çok iyi geçinen Field Spaniel, yabancılarla da çok iyi dostluklar kurmaktadır.

Bakımı
Gerekli motivasyon ve sevgi ortamı sağlandığında, Field Spanielin bakımı oldukça kolaylaşmaktadır. Eğitimi için gerekli motivasyonu kurmak, Field Spanielin eğitilmesini kolaylaştıracaktır. Sahibinin tüm komut ve emirlerini dikkatle dinleyen Field Spaniel, oldukça sadık tavırlar sergileyecektir. Tüy sağlığını korumak adına, tüyleri her gün düzenli şekilde taranmalıdır. Mevsim geçişlerinde tüylerini yenileyebilmesi için, yılda bir kez tıraş edilmelidir. Sıcak ve soğuğa karşı eşit hassasiyette olan Field Spaniel, kendine ait bir kulübeye sahip olmalı ya da ev ortamında bakılmalıdır.

Beslenmesi
Field Spanielin beslenmesinde, öğün aralıklarına ve porsiyonlara dikkat edilmelidir. Yemeğe karşı ilgi duyan Field Spaniel, kilo almaya meyillidir. Orta ırklar için kullanılan kuru mamalar verilerek, kilosunu dengede tutması sağlanmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular