Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Fox Terrier (Wire)

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Küçük boylu ırklardan bir tanesi olan Fox Terrier wire, tilkiler kadar güçlü bir av yeteneğine sahiptir. Yavruluk zamanından itibaren sosyalleştirilmesi gereken bir tür olan Fox Terrier, yabancıları gördüğünde tetikte olmaktadır. Uzun yüzü, bıyıkları ve uzun kıvırcık tüyleriyle bilinen Fox Terrier, kendine has türler arasında yer almaktadır.

Temel Özellikleri
Fox Terrier wirenin belirgin özellikleri arasında, yüksek enerjisi, zekası, sevimli görüntüsü ve kıvırcık tüyleri yer almaktadır. Minyon görüntüsüyle dikkat çeken Fox Terrier wire, bıyıklarıyla özgün bir görünüme kavuşmuştur. Apartman ortamında yaşama uygun olan Fox Terrier wire, köpeklere yardımcı olan ve tilki avında üstün yeteneklere sahip bir türdür.

Görünüş ve Yapısı

Fox Terrier wirenin görünüşü, bu türün kendine has olmasını sağlamaktadır. Kısa boylu yapısı, kıvırcık uzun tüyleri, uzun yüzü ve bıyıklarıyla bilinen Fox Terrier wire, olukça sevimlidir. Yumuşak ve sıkı tüylere sahip olan Fox Terrier wire, kıvırcık tüyleriyle dikkat çekmektedir. Sırtının tam ortasında, eyeri andıran bir leke bulunmaktadır. Erkekleri ortalama 35-41 cm aralığında uzunluğa sahip olan Fox Terrier wirenin dişileri, ortalama 33-38 cm uzunluğuna gelmektedir. Kuyruğu kısa ve kıvrık olan Fox Terrier wirenin, kuyruğunda ve bacaklarında kıvırcık tüyler bulunmaktadır.

Karakter Özellikleri
Fox Terrier wirenin karakteri, sahibine ve ailesine karşı üstün bağlılık göstermektedir. Yavruluk çağından itibaren sıkı bir eğitime tabi tutulduğunda, itaat sorunu çıkarmayacaktır. Oyun oynamayı çok seven ve enerjisiyle neşe kaynağı olan Fox Terrier wire, oldukça cesaretli ve korkusuzdur. Yalnız bırakıldığında ya da ihmal edildiğinde, sürekli havlayarak tepkisini gösterecektir.

Bakımı
Fox Terrier wirenin bakımında, tüylerinin sağlığına dikkat etmek gerekir. Tüyleri sıkı ve kıvırcık olduğundan, haftada en az 3 defa fırçalanmalıdır. Banyosu sadece gerektiğinde yaptırılmalı ve günlük enerjisin atması için en az 1 saat dışarı çıkarılmalıdır. Tek başına bırakılmaması, canının sıkılmasını engelleyecek ve eşyalarla oyun oynamasının önüne geçecektir. Yabancılarla anlaşması için küçüklükten itibaren insanlarla iç içe olmalıdır. Kendine ait bir kulübesi ve yatağı olduğunda, bahçede bakılabilir.

Beslenmesi
Fox Terrier wirenin beslenmesi için kuru mama kullanımı yeterli olacaktır. Günde 2 öğün yemek yemesi, kilo dengesi için idealdir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular