Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Fransız Bulldog

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bulldog cinsi köpeklerle aynı familyaya mensup olan Fransız Bulldog, Fransa’daki türlerle eşleştirilerek ortaya çıkmıştır. Fransa’nın en popüler köpek ırklarından bir tanesi olan Fransız Bulldog, İngiliz kökenlidir. Minyatür köpek ırkı olan Fransız Bulldog, bulldog cinsi köpekler arasında en minik olanıdır.

Temel Özellikleri
Fransız Bulldogun belirgin özellikleri arasında, minik vücudu, buruşuk suratı, sürekli dışarıda tuttuğu dili ve dik uzun kulakları yer almaktadır. Kucak köpeği olacak kadar küçük bir tür olan Fransız Bulldog, ince ve kısa tüylere sahiptir. Aile arasında yaşayacak en iyi türlerden biri olan Fransız Bulldog, bulunduğu ortamın neşe kaynağıdır.

Görünüş ve Yapısı

Fransız Bulldogun görünüşü, bulldog familyasının en minik mensubu olması sebebiyle oldukça sevimlidir. Ortalama 30 cm uzunluğunda olan Fransız Bulldog, 9 ila 13 kilogram arası ağırlığa sahiptir. Vücudunun en büyük ve ağır bölümü kafası olan Fransız Bulldog, uzun sivri kulaklara sahiptir. Kuyruğu orta boyda olan bu tür, kısa bacaklara sahiptir. Siyah ve beyaz karışımından oluşan tüyleriyle bilinen Fransız Bulldog, kalın bir deriye sahiptir. Yarasayı andıran kulakları, buruşuk burnu ve küçük ağzıyla bilinen Fransız Bulldog, sevimliliğiyle dikkat çekmektedir.

Karakter Özellikleri
Fransız Bulldogun karakteri, aile ortamına ve çocukları uyum sağlayacak kadar sevecendir. Çocuklu aileler için en uygun türlerden biri olan Fransız Bulldog, çocuklarla sıkı dostluklar kuracaktır. Çocuklara asla zarar vermeyen bu tür, çocukların her hareketine sabırla karşılık vermektedir. Başka köpeklerle iyi ilişki kuramayan ve geçinemeyen Fransız Bulldog, ailenin tek köpeği olmayı isteyecektir. Sahibiyle iyi geçinen Fransız Bulldog, kolayca eğitilecektir.

Bakımı
Fransız Bulldognun bakımı, diğer köpek cinsleri arasında en kolay ve zahmetsiz olanıdır. Tüyleri çok kalın ve uzun olmadığında, haftada bir defa taranması yeterli olacaktır. Egzersiz ihtiyacı bulunmayan Fransız Bulldog, gün içerisinde kendi kendine enerjisini atacaktır. Tuvalet ihtiyacını gidermesi için günde en az 1 saat dışarı çıkmalıdır.

Beslenmesi
Fransız Bulldogun beslenmesinde, özenli diyet programı uygulanmak zorundadır. Kilo almaya meyilli olan bu tür, etraftaki her şeyi yemek isteyecektir. Farklı şeyleri yememesi için kuru mama tüketmesi ve başka besinlerden uzak tutulması gerekir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular