Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Fransız Mastiff

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bilinen en eski köpek türlerinden biri olan Fransız Mastiff, fiziksel olarak heybetli ve asil bir görünüme sahiptir. Oldukça popüler bir tür olan Fransız Mastiff, asil duruşuyla dikkat çekmektedir. Safkan bir tür olduğundan, köpek severlerin ilgi odağı haline gelmiştir.

Temel Özellikleri
Fransız Mastiffin belirgin özellikleri arasında, iri görünümü, buruşuk yüzü ve kaslı vücudu yer almaktadır. İri türlerden bir tanesi olan Fransız Mastiff, sürüleri gütmesi için kullanılmaktadır. Bekçi köpeği ve koruma köpeği olarak da üstün yetenekler sergileyen Fransız Mastiff, heybetli görüntüsüyle dikkatleri üzerine çeker. Agresif gibi görünmesi, hakkında yanlış düşünceler ve önyargılar oluşmasına yol açar. Sakin ve sevecen yapısıyla aile ortamına uyum ağlayan Fransız Mastiff, profesyonel bir eğitimden geçmelidir.

Görünüş ve Yapısı

Fransız Mastiffin görünüşü, insanların ürkmesine ve ön yargı oluşturmasına yol açabilir. Oldukça cüsseli bir yapısının bulunması, koruma köpeği olmasını ve tehlikelere karşı korkusuzca saldırmasını sağlamaktadır. Genellikle karamel rengi tüylere sahip olan Fransız Mastiff, kahverengi ve ela karışımı gözlere sahiptir. Yuvarlak ve parlak gözlere ve sarkık uzun kulaklara sahiptir. Tüyleri kısa ve düz olan Fransız Mastiffin orta boyutlarda kuyruğu bulunmaktadır.

Karakter Özellikleri
Fransız Mastiffin karakteri, oldukça uyumlu ve sevecen karaktere sahiptir. Yeterli eğitimi alması durumunda, insanlarla çok iyi dostluklar kurabilir. Çocuklarla iyi geçinen Fransız Mastiff, köpeklerle ve insanlarla iyi geçinir. Sahibine karşı itaatkar olan Fransız Mastiff, küçüklükten itibaren eğitilmeli ve itaat etmeyi öğrenmelidir.

Bakımı
Fransız Mastiffin bakımını kusursuz şekilde gerçekleştirmek için egzersiz programına uyum sağlamak gerekir. Enerjik ve güçlü bir tür olan Fransız Mastiff, günlük enerjisini atmak isteyecektir. Enerjisini atması için en az 1 saat dışarıda dolaşması gerekir. Tüyleri kısa ve düz olduğundan, çok az tüy dökecektir. Tüy sağlığı için haftada 1 defa taranması yeterli olmaktadır.


Beslenmesi
Fransız Mastiffin beslenmesinde, öğün saatleri kesin olarak belirlenmeli ve standart saatlerin dışına çıkmamaya dikkat edilmelidir. Mama ve su kapları, ona ait bir yerde tutulmalı ve yerleri değiştirilmemelidir. Beslenmesinde kuru mama kullanılmalı ve mamalarını değiştirmekten kaçınılmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular