Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Gloster Süslü Kanaryası

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Diğer Adları: Serinus Canaria

Ortalama Boy: 10 cm

Ortalama Ömür: 10 yıl

Cinsiyet: Bilimsel tespit gereklidir, erkekler öter.

Üreme: Kuluçka 14 gün sürer, tüylenme 14 gün sonra olur.

Genç Kuşlar: Erişkinlere benzer.

Ayırt Edici Özellikleri: Tepelik: Tepelik yoğundur, diğer kanaryalardan farklı olarak gözlerini örtmez. Tüyleri uzunluğuna düzdür. Boyun: İnce boyun nispeten geniş başı gövdeye bağlar. Tüyler: Koyu ve açık tüylerin karışması, kuşa alternatif olarak Alaca Glosteri ismini verir. Göğüs: Göğüs yuvarlak şekillidir, iyi yapışan tüyler kuşun düzgün görünmesini sağlar.

Temel Özellikleri
Kanarya ailesine yeni katılan bu kuş, sorguçlu taklacı kanarya ve küçük sınır süslü kanaryasının melezleştirilmesidir. Bu üreme programı İngiltere'de Gloucestershire kasabasında başlatılmıştı. Yeni nesil ilk olarak bir şov ile 1925 yılında sergilenmiştir. İkindi Dünya Savaşı'ndan sonra gloster süslü kanaryası daha çok ilgi kazandı ve üretildi.

Sarı ve sarı kahve, kuşun rengini değil telek tipini gösterir. Sarı kahve kuşlar daha kaba tüylere sahip ve biraz daha iridir. Tepelikli gloster süslü kanaryası haleli olarak tanımlanırken, tepeliksiz, arkadaş olarak tanımlanır.

Beslenme ve Barınma
Standart kanarya yemi karışımı, yeşil ve yumuşak gıda uygundur. Düzenli olarak kuş otunu, iyi bir seçenek olarak sunabilirsiniz.

Dayanıklıdır ve tüm yıl boyunca sıcak bir kuşhanede barındırılabilir. Renge yönelik beslenmeye ihtiyaç duymaz ve iyi bir nesil uygun fiyatlarla bulunabilir. Bu kuşun barındırılmasında fazla bir sorun çıkmaz.

üreme
Dişilere folluk temin edin. Halelileri eşleştirmemek çok önemlidir. Aynı şekilde sarı kahve renkte kuşların tekrar tekrar eşleştirilmeleri bu nesilde tüy kistlerine neden olabilir.

Kistler her tüy dökümlerinde genellikle kuşun sırtı üzerinde tekrarlar. üreme programını yakından izleyin ve sarı tüylü kuşları bu tedavisi imkansız kistleri önlemek için kullanın.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular