Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Golden Retriever

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Uysallığı ve neşe dolu tavırlarıyla herkesin gönlüne giren Golden Retriever, dünyada en fazla bakılan ve tercih edilen türdür. Bilinen en uyumlu ve sevgi dolu köpek türü olan Golden Retriever, Amerika’nın en sevilen köpek türüdür. Eski zamanlardan beri varlığını sürdüren Golden Retriever, aile ve çocuklar için en uygun köpek türüdür.

Temel Özellikleri
Golden Retrieverin belirgin özellikleri arasında, neşe dolu hareketleri, zekası, uysallığı ve arkadaş canlılığıyla tanınmaktadır. 1800’lü yıllarda ortaya çıkan Golden Retriever, sahibine karşı itaatkar olması ve insanlarla çok iyi geçinmesiyle popülerlik elde etmiştir. Görünüşüyle de dikkatleri üzerine çeken Golden Retriever, altın sarısı tüyleri sebebiyle bu adı almıştır.

Görünüş ve Yapısı

Golden Retrieverin görünüşü, bu türün herkes tarafından tanınmasını ve ilgi odağı olmasını sağlamıştır. Altın sarısı uzun tüyleri bulunan Golden Retriever, gülümseyen bir yüze ve sarkık uzun kulaklara sahiptir. Ortalama 25 ila 34 kilogram arası ağırlığı bulunan Golden Retriever, orta boylu ırklardandır. Ayaklarına kadar uzun ve düz tüyleri bulunan Golden Retriever, tüylü ve sevimli bir kuyruğa sahiptir. Ortalama 10 ila 12 yaşına kadar yaşamını sürdüren Golden Retriever, koyu renkli yuvarlak gözlere sahiptir.

Karakter Özellikleri
Golden Retrieverin karakteri, bu türün herkes tarafından beslenmesini sağlamıştır. İyi huyu ve sevecen tavırlarıyla herkesin gönlüne girmeyi başaran Golden Retriever, ev ve aile ortamında beslenecek en iyi ırk olarak tanımlanmaktadır. Çocuklarla, insanlarla ve diğer evcil hayvanlarla çok iyi dostluklar kurabilen Golden Retriever, verilen tüm komutlara uyum sağlamaktadır. Zekasıyla dikkat çeken Golden Retriever, çok kolay eğitilmekte ve sahibine karşı itaatkar olmaktadır.

Bakımı
Golden Retrieverin bakımı için çok fazla emek harcamaya gerek yoktur. Bakımı ve beslemesi çok kolay olan Golden Retriever, haftada 3-4 defa taranmalı ve kirlendikçe yıkanmalıdır. Enerjik bir yapısı olduğundan, her gün oyun oynamalı ve dışarı çıkmalıdır. Egzersiz ihtiyacı karşılandıktan sonra, aile ortamında uysal ve sevecen şekilde yaşamını sürdürmeye devam edecektir.

Beslenmesi
Golden Retrieverin beslenmesi için günlük 2 öğün ayarlanması yeterli olacaktır. Özel kuru mamalarla beslenen Golden Retriever, gerektiğinde yaş mamayla da beslenebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular