Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Gordon Setter

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Büyük boy ırklardan bir tanesi olan Gordon Setter, setter grubuna mensup karakterli bir cinstir. Setter grubu köpeklerin bakımı zor olsa da Gordon Setter cinsi köpekler, evde kolayca bakılmaktadır. Uzun tüyleri ve asil duruşuyla dikkat çeken Gordon Setter, oldukça sadık ve sakin bir yapıdadır.

Temel Özellikleri
Gordon Setterin belirgin özellikleri arasında, uzun tüylü kürkü, küçük yüzü ve cüsseli yapısı yer almaktadır. Enerji seviyesi çok yüksek olan Gordon Setter cinsi köpekler, aile ortamına kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Koruma köpeği ve bekçi köpeği olarak tercih edilen Gordon Setter cinsi köpekler, bulunduğu ortamı korkusuzca korumaktadır. İri yapısıyla bilinen ve avcılıkta sıkça tercih edilen Gordon Setter, sevimli ve uysal bir türdür.

Görünüş ve Yapısı

Gordon Setterin görünüşü, cüsseli ve sevimlidir. Uzun tüylerle kaplı kürkü, Gordon Setterin soğuk havalara ve olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Siyah ağırlıklı tüyleri, ayaklarına ve burnuna doğru açık kahve rengini almaktadır. Tüyleri ipeksi yapıda olan Gordon Setter, uzun ve asil tüylere sahiptir. Uzun kuyruğu, uzun ve düz tüylerle kaplanmıştır. Ön ayaklarında da uzun tüyler bulunan Gordon Setterin kulakları uzun ve sarkıktır.

Karakter Özellikleri
Gordon Setterin karakteri, oldukça neşeli ve eğlencelidir. Sahibine ve ailesine karşı çok sadık olan Gordon Setter, enerjisiyle çevresindekileri mutlu eder. Baskın bir karakteri olsa da evcil hayvanlarla ve köpeklerle çok iyi dostluklar kurmaktadır. Çevresine karşı oldukça kibar davranışlar sergileyen Gordon Setter, kolayca eğitilmektedir. Sahibinin tüm komutlarını yerine getiren Gordon Setter, oldukça zekidir.

Bakımı
Gordon Setterin bakımında, tüy sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Uzun ve kalın tüylere sahip olan Gordon Setter, çok fazla tüy dökecektir. Ev ortamında bakılmak istendiğinde, haftada en az 3-4 defa taranması gerekmektedir. Tüylerinin yaz aylarında kesilmesi, derisinin nefes alması ve sıcaktan bunalmaması için gereklidir. Kirlendikçe yıkanması ve tırnaklarının törpülenmesi, bakımı için yeterlidir. Enerjisini atması için her gün dışarı çıkması ve oyunlar oynaması gerekir.


Beslenmesi
Gordon Setterin beslenmesi için kaliteli kuru mamalar yeterli olacaktır. Günde 2 öğün beslendiğinde, enerjisini toplayacak ve kilo alması engellenecektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular