Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Greyhound

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İnce yapısı ve atletik bacaklarıyla tanınan Greyhound cinsi köpekler, oldukça sevimli ve cana yakındır. Tazıgiller familyasına mensup olan Greyhound köpeği, bekçilik konusunda üstün yeteneklere sahiptir. İngiltere asıllı olan bu tür, güneyli köpek olarak bilinmekte ve adlandırılmaktadır.

Temel Özellikleri
Çok eski zamanlardan bugüne gelen bir tür olan Greyhound köpeği, tazı ailesine mensuptur. Greyhoundun belirgin özellikleri arasında, avları tespit edip sahibine bildirmesi ve yabani tavşanları avlaması yer almaktadır. Atletik ve yüksek enerjili bir tür olan Greyhound, görüntüsüyle diğer köpek ırklarından ayrılmaktadır.

Görünüş ve Yapısı

Greyhoundın görünüşü, bilinen köpek ırklarından çok farklıdır. İnce uzun yapıdaki bedeni, uzun kaslı bacakları ve uzun boynuyla dikkat çeken Greyhound köpeği, oldukça ince ve tüysüz bir kuyruğa sahiptir. Burnu ince ve uzun olan Greyhoundın, yanlara doğru açılmış sarkık kulakları bulunmaktadır. Tüyleri oldukça kısa ve düz olan Greyhoundın, bacaklara doğru incelen zayıf bir gövdesi vardır. Hızlı koşmasını ve avlarını sessizce yakalamasını sağlayan arka bacakları, vücudunun en atletik bölümüdür.

Karakter Özellikleri
Greyhoundın karakteri, ailesiyle ve sahibiyle iyi geçinmesini sağlar. Hayvanlarla arkadaşlık kurmada zayıf olan Greyhound, diğer köpeklerle orta derecede anlaşmaktadır. Yabancı kişilere karşı sıcak kanlı davranan Greyhound, sahibine karşı oldukça sadık ve sevecen yapıdadır. Oldukça itaatkar bir tür olan Greyhound, kolayca eğitilmektedir. Her bir komutu öğrenmesi için ortalama 25-35 arası tekrar yeterli olacaktır. Sosyallik eğitimi aldığında, başka hayvanlarla ve çocuklarla çok iyi anlaşmaktadır.

Bakımı
Greyhoundın bakımı için dikkatli ve düzenli bir sisteme ihtiyaç duyulmaktadır. Gün içerisinde sıkça uyumayı seven Greyhound köpeği, yavruluğunda 14 saat, erişkinliğinde ise 20 saate kadar uyuyabilir. Tüyleri uzun olmadığından, tüy sorunu oluşturmaz. Haftada bir defa tüylerinin taranması, ölü tüylerin arınması için yeterli olacaktır. Çok soğuk ve sıcak havalara karşı hassasiyet gösterdiğinden, kapalı ortamda uyumalıdır.

Beslenmesi
Greyhoundın beslenmesinde, periyotlara dikkat etmek gerekir. Egzersizleri, uykusu ve beslenmesi belirli saatlerde olması gereken Greyhound, kilo almaya yatkınlık göstermektedir. Kilo almaması ve gerekli protein ihtiyacının sağlanması için büyük ırklar için hazırlanan köpek mamaları yeterli olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler