Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Güvercin İlaçları ve Kullanım Şekilleri UYARILARA DİKKAT

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Uyarı! Bilimsel veya Tıbbi kanıtlanamayan iddialarla, güvercin ilacı maskesi altında ilaç sahtekarlıklarına teşvik edici tavsiyeleri ve/veya üzerinde etken maddesi belirtilmemiş karmaşık ilaç isimlerini dikkate almayınız! üzerinde besin takviyesidir vs. gibi ifadeler yer alıp, ilaç etken maddesinin gizlenmesi, bilmeden başka bir ilaçla birlikte kullanıldığında etkileşim ve ölümle sonuçlanabilmektedir! İlaçları sahtekarlıklara önlem olarak eczanelerden veya resmi veteriner ilacı satan yerlerden temin ediniz. İmkan varsa kanatlı uzmanı (ve hayvanların yaşam/refah vs. haklarını ihlal etmeyen) bir veteriner hekimden yardım alınız. Bu gibi sakıncalı mesajları gördüğünüz yerde rapor edip gereğinin yapılmasını talep edebilirsiniz!
Dikkat! Diazyme 256 ve Palet yem vs. gibi zararlı katkılar içeren ürünleri kullanmayınız. Bu hayvanlar etobur değil, otobur olduklarından, balık yağı kullanımı da ilerisi için sakıncalı olabilir. Bunların yerine doğal protein katkısı olarak uygun miktarda kenevir tohumu, keten tohumu vs. omegaları içerir ve yeterlidir. Prebiyotik (faydalı bakteri takviyesi) olarak saf köy yoğurdu ve suyu, biramayası, katkısız kefir veya eczaneden prebiyotik şase vs. alıp araştırarak uygun miktarda kullanabilirsiniz.


Uyarı! Hayvanlarınız hastayken de yanlarında olmayacaksanız, en başından hayvan sahiplenmeyiniz! Hastalık durumlarında gerekli ilaçlar verilmezse kuşunuzu kaybedebilirsiniz. Bunun dayanıklılıkla veya ırkla vs. ilgisi yoktur! Enfeksiyonla ve hastalıkla alakası vardır, bu da doğru ilacın ve/veya karmasının uygun şekilde kullanımıyla aşılabilir. Mümkünse uygun tedavi ve dozajlamayı kanatlı uzmanı (ve hayvanların yaşam/refah vs. haklarını ihlal etmeyen) bir veteriner hekime danışınız, herhangi bir uygun laboratuvarda dışkıya önceden tahlil yaptırınız.
Uyarı! Sadece performans, ırk, üretim veya kişisel tatmin vs. düşünenler, lütfen hayvan sahiplenmesinler! Bunun gibi sakıncalı yorumlar teşvike gireceğinden, hayvan haklarını ihlal edebilmektedir. Gereği yapılmıştır, tekrarlanmasın! Bu gibi uygunsuz mesajları gördüğünüz yerde rapor edip gereğinin yapılmasını talep edebilirsiniz!
Dikkat! Verilen antibiyotiklerden sonra hayvan sağlığına kavuşmuş, ancak dışkı düzelmemiş ise maya veya mantarlar (flukanazole + nistatin vs gibi), ağızda veya bağırsaklarda iç çiçek (metronidazol gibi) ve iç parazitlere karşı (kurt ve solucan vs. ilaçları gibi) veya tüm bunlara rağmen alınamayan sonuçlarda bağırsak geçirgenliği/emilim sorunu gibi konularda uygun kürlerini düşününüz/danışıp araştırınız! imkan varsa mutlaka kanatlı uzmanı (ve hayvanların yaşam/refah vs. haklarını ihlal etmeyen) bir veteriner hekimden yardım alınız ve herhangi bir uygun laboratuvarda dışkıya önceden tahlil yaptırınız. Böylece, doğrudan duyarlı olduğu etken maddeye göre kısa sürede iyleşmelerini sağlarsınız!
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular