Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Hanover Tazısı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Oldukça sakin ve uysal bir yapıda olan Hanover Tazısı, iyi huyu ve sadakatiyle tanımaktadır. Oldukça enerjik ve atletik bir tür olan Hanover Tazısı, ayıları arayıp bulan ve yakalayan köpek türü olarak bilinmektedir. 1800’lü yıllarda ortaya çıkan bu tür, arazi ve ormanlarda üstün yeteneklerini kullanarak avlanmaktadır.

Temel Özellikleri
Hanover Tazısının belirgin özellikleri arasında, sadakati ve yumuşak başlılığı yer almaktadır. Avcılık ve iz sürme konusunda üstün meziyetleri bulunan Hanover Tazısı, arazilerde avlanmaya çıkanların en iyi arkadaşı olacaktır. Zorlu arazilerde ve engebeli patikalarda dahi yolunu bulabilen Hanover Tazısı, sahibine karşı yüksek sadakat ve saygı içerisinde olacaktır.

Görünüş ve Yapısı

Hanover Tazısının görünüşü, oldukça atletik yapıdadır. Görünüşüyle dikkatleri üzerine çeken Hanover Tazısı, tazıgiller familyasına mensuptur. Ortalama 10 ila 13 yıl yaşayan Hanover Tazısı, 35 ila 45 kilogram arası ağırlığa ulaşmaktadır. 50 cm ila 60 cm aralığında uzunluğu bulunan Hanover Tazısı, kısa ve düz tüylere sahiptir. Hızlı koşmasını sağlayan arka bacakları, vücudunun en atletik bölgesidir. Kulakları aşağı doğru sarkık olan Hanover Tazısı, uzun ve güçlü bir çeneye sahiptir.

Karakter Özellikleri
Hanover Tazısının karakteri, aile ortamında yaşamaya ve insanlara karşı sevecen davranmaya müsaittir. Oldukça sakin ve iyi huylu bir tür olan Hanover Tazısı, ailesiyle hoş vakitler geçirecektir. Tehlikelere karşı tetikte olan Hanover Tazısı, yabancıları gördüğünde dikkatli davranacak ve tehlikeye karşı ailesini koruyacaktır. Oldukça hassas bir karakteri bulunan Hanover Tazısı, yalnız kalmaktan ve ilgisizlikten hoşlanmaz. Çocuklarla arası çok iyi olan Hanover Tazısı, kolaylıkla eğitilmekte ve komutlarla yönetilmektedir.

Bakımı
Hanover Tazısının bakımı için günlük egzersiz programına riayet edilmesi gerekmektedir. Erken yaştan itibaren eğitilmesi ve tüm komutlara alıştırılması gerekir. Tüyleri kısa olduğundan, haftada bir defa taranması yeterli olacaktır. Enerjisini atması için açık bir arazide vakit geçirmesi ve bahçeli bir ortamda beslenmesi gerekir.


Beslenmesi
Hanover Tazısının beslenmesinde, kilo alımını engelleyecek diyet programları uygulanmalıdır. Kilo almaya meyilli olan Hanover Tazısı, düzenli şekilde beslenmelidir. İçerisinde protein değeri yüksek olan kaliteli kuru mamalar kullanılmalı ve besin ihtiyacı karşılanmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular