Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Harz Roller

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Almanya\'da kanarya yanlız sesi için yetiştirilir.Kuşun güzelliği o kadar önemli değildir.St.Andreasburg ve Leipzig en seçkin ötüşlü kuşları yetiştirmekle ün yapmıştır.St.Andreasburg\'da diğer yerlere nazaran çok daha fazla kuş yetiştirilir.Roller cinsi ilk defa--çok seneler evvel-- orada çıkmıştır.Artık Leipzig ve diğer şehirlerde de St. Andreasburg\'takiler kadar iyi cins Roller yetiştirilir.Neticede bu kuşların hepsi \'\'Germen Roller\'\'olarak tanınır.
Almanya\'da yılda iki milyondan fazla kanarya yetiştirildiği tahmin ediliyor.Yetiştirme sanatı ve kanaryaların seslerini korumak için,sert ses ve cıvıltıları bertaraf etmek için,derin alto ötüşler,dalgalanmalar ve titremeler yaratmak için özel bir dikkat sarfedilir.Roller\'in şöhretini sağlayan bu uzun makara ötüşleridir.
Bu kuşlar dikkatle talim ettirilir.Genç kuşlar,sadece üstün ötüşlü kuşları dinliyecekleri bir yere konarak değil,taklit edecekleri sesleri kumanda için belli aletler kullanılarak talim ettirilir.
Hartz Mountain kuşlarının en meşhur cinsi\'\'Trute Strain\'\'denen cinstir.Yıllarca evvel;Trute isimli fakir bir madenci,bu Harzt Mountain kuşlarından bir çoğunu bir merak olarak saklamıştı.Güzel öten kuşlar için satış hazırdı.Bu madenci boş zamanlarında kuşlarını talim ettirdi.Nihayet bir Germen müsabakasında,karşılarındaki her şeyi silip süpüren,güzel öten bir çok kuş yetiştirmeye muvaffak oldu.Trute cinsi meşhur oldu.Fakat kuşlarına güzel ötmeyi nasıl öğrettiğini asla söylemek istemiyen madenci yüksek fiyata bir hayli kuş sattı.Bugün inkişaf etmiş olan\'\'Trute Strain\'\' cinsi onlardan gelmedir.En güzel öten kuşlar\'\'Hartz Mountain\'\'den gelir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Tweety Kanaryalar 0 394
Tweety Kanaryalar 0 234

Benzer konular