Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Havana Kahverengi Kedisi

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Havana Kahverengi Kedisi , sıcak, çikolata renkli bir ceket ve kendine özgü bir kafa şekli ile güzel bir kedi. İsmine rağmen, 1950’lerde İngiltere’de tür üretildi. Aynı zamanda, ceket rengini açıklayan bir isim taşıyan ilk kediydi.

FIZIKSEL ÖZELLIKLER
Havana Kahverengi Kedisi, oval şekilli yeşil gözleri, büyük kulakları ve belirgin bir namlu ile orta boy bir kedi. Havana Kahverengi Kedisi, aynı zamanda, pürüzsüz ve pırıl pırıl olan, zengin kahverengi paltosu için de yaygın olarak kabul edilir, ayrıca güçlü kaslarla donatılır.

KIŞILIK VE MIZAÇ
Havana Kahverengi Kedisi, sadece rengi nedeniyle değil, sevimli kişiliği nedeniyle de popülerlik kazanmıştır. Akıllı ve disiplinli, insan etkileşimini ister. Aslında, bir kişi tarafından kalmaya devam eder, her ne yapıyorsa katılmaya çalışır ve inkar edilirse, yalnız ve moroz olur.

Havana Kahverengi Kedisi pençeleriyle temas etmeyi ve dürtmeyi sever; oyun oynamaya bile bayılıyor. Ayrıca son derece uyarlanabilir, nadiren tantrum atıyor.

TARIH VE ARKAPLAN
Havana purolarının renginden geldiği teorisi de dahil olmak üzere bu türün adını nasıl elde ettiği konusunda birçok teori vardır. Bir şey kesin, ancak, bu kahverengi kahverengi kedi Küba’da kaynaklanmadı.

Bunun yerine, 1952 yılında, kendinden kahverengi bir kedi olan Elmtower Bronz Idol’ün doğumuyla kurulmuştur. Elmtower, modern bir cinsin progeni olarak tanınmıştır. Elmtower, Siyam , ev içi kısa tüyler ve Rus Blues’u aşan bir üreme programının sonucudur .1958’de, Havana Brown’a, Cat Fancy Yönetim Kurulu tarafından yönetilen bir Şampiyona yarışmasına katıldığında daha fazla takdir edildi.

Havana Brown, 1964’te Cat Fanciers Association tarafından tam Şampiyonluk statüsüne layık görüldü ve şu anda tüm büyük kedi derneklerinde, Uluslararası Cat Association ve Cat Fanciers ‘Federation’da “Havana” olarak anılsa da, Şampiyona statüsüne sahip oldu.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular