Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Hollanda Çoban Köpeği

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kurtlarla akrabalığı bulunan ve tıpkı bir kurt gibi görünen Hollanda Çoban Köpeği, oldukça atletik ve korkusuzdur. Kendine özgü tavırları, özgür ruhlu olması ve her an değişkenlik gösteren karakteriyle tanınan Hollanda Çoban Köpeği, açık alanlarda üstün yetenekler göstermektedir. Hollanda asıllı bir tür olan Hollanda Çoban Köpeği, 1900’lü yıllarda ortaya çıkmıştır.

Temel Özellikleri
Hollanda Çoban Köpeğinin belirgin özellikleri arasında, sığır ve koyunlara çobanlık yapması, korumalıkta üstün yetenekler göstermesi ve tehlikelere karşı, korkusuz şekilde savunmaya geçmesi yer alır. Çiftliklerde bakılacak en iyi tür olan Hollanda Çoban Köpeği, apartman hayatına uyum sağlamakta zorluk yaşayacaktır. Kendine özgü tavırları ve özgürlüğü seven doğası gereği, arazilerde yaşamaktan mutluluk duyacaktır.

Görünüş ve Yapısı

Hollanda Çoban Köpeğinin görünüşü, bir kurt ve köpeğin karışımıdır. Kurtlarla benzerlik göstermesi, bu türün sürüleri güderken zorluk yaşamamasını ve tüm tehlikelere karşı savunmada olmasını sağlamaktadır. Ortalama 10 ila 12 yıl arası yaşamını devam ettiren Hollanda Çoban Köpeği, koyu gri, gümüş altın rengi ya da kızıl sarı arası çizgilerin yer aldığı kürklere sahiptir. Orta boylu ırklardan bir tanesi olan Hollanda Çoban Köpeğinin, hızlı koşmasını sağlayan atletik bacakları bulunmaktadır. Kulakları sivri ve uzun olan Hollanda Çoban Köpeğinin, ince uzun burnu bulunmaktadır.

Karakter Özellikler
Hollanda Çoban Köpeğinin karakteri, özgür yaşamaya ve kendi kararlarını uygulamaya müsaittir. Apartman dairesinde ve kapalı alanlarda yaşamayı sevmeyen Hollanda Çoban Köpeği, büyük arazilerde özgürce hareket etmek ister. Aniden karar değiştirmesi ve içinden geleni hayata geçirmesi, bu türün kendine özgü davranmasına yol açmıştır. Ailesi ve sahibiyle iyi geçinen Hollanda Çoban Köpeği, kolaylıkla eğitilmektedir.

Bakımı
Hollanda Çoban Köpeğinin bakımı için ekstra ilgiye ihtiyaç yoktur. Soğuk havalara karşı maksimum dayanıklılık gösteren Hollanda Çoban Köpeği, açık alanda kendine ait kulübesinde yaşamak ister. Tüy sorunu çıkarmadığından, haftada bir taranması yeterli olacaktır. Günlük enerjisi çok yüksek olan Hollanda Çoban Köpeği, her an hareket etmeli ve arazide özgürce koşabilmelidir.

Beslenmesi
Hollanda Çoban Köpeğinin beslenmesi için orta ırklar için hazırlanmış kuru mamaların kullanılması yeterlidir. Enerji miktarına ve egzersiz oranına göre, günlük öğünleri belirlenmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular