Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Honey Bear

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Honey Bear diğer kedi ırklarından çok daha farklı bir kökene sahip olmasıyla tanınmaktadır. California bölgesinde oluşturulan bu kedi türü 1990 yılında yeni bir kedi ırkı olarak kabul edilmiştir. Honey Bear kedi türü dünyada diğer kedi türlerine oranla çok daha az bir sayıya sahiptir. Bu kedi türü üzerine hala çalışmalar devam etmektedir. Atletik bir yapısı ve oyuncu bir kişiliği vardır. Neşeli bir yapıya da sahip olduğu için ev yaşamı için çok uygun bir ırktır. Bu ırkın kökeni kokarcadan gelmektedir. Çok evcil ve sakin bir yapısı vardır. Çok uyumlu ve her ortama ayak uydurabilecek bir yapısı vardır. Çocuklu aileler için de çocuksuz aileler için de uygundur.


Temel Özellikleri
Honey Bear belirgin özellikleri başta neşesi ile dikkat çekmektedir. Tam bir oyuncu olması nedeniyle ev içerisinde de dışarısında da oyuncaklarla saatlerce oynayabilir. Oyuncu olmasının bir diğer nedeni çok hareketli bir bünyesi olmasıdır. Bu yapısından dolayı çocuklar için de çok uygun bir arkadaştır. Çok evcil olduğundan dolayı asla saldırganlık, tırmalama ve agresiflik eğilimi yoktur. Çocuklarla rahat rahat baş başa bırakılabilir. Honey Bear bulunduğu ortama ayak uydurabilecek bir kedidir. Sakin bir ailede bulunuyorsa daha sakin, aktif bir ailede bulunuyorsa daha aktif bir ev hayvanı karakterine bürünür.

Görünüşü Ve Yapısı

Honey Bear görünüşü itibariyle iri kedi gruplarına girmektedir. Uzun ve yumuşak tüylere sahiptir. Ergenliğe girdiği zaman kuyruğunun üzerinde çizgiler yer alır. Bedeni geniştir. Kafatası yuvarlak ve büyük bir haldedir. Göz rengi genellikle sarı ve yeşil tonlarındadır. Gözleri iridir. Kabarık ve uzun kuyrukları vardır.

Karakter Özellikleri
Honey Bear karakteri sessiz ve miyavlama sorunu çıkarmayan bir karakterdir. İnsanlarla ve hayvanlarla iletişimi iyidir. Sahibini kolay kolay üzmez. Uyku esnasında döndüğü için çevresine yastık koyulmalıdır. Zeki bir ırk olduğu için köpek gibi eğitilir. Sahibine olan düşkünlüğünden dolayı onu sürekli takip eder.

Bakımı
Honey Bear bakımı kolay bir kedidir. Tüyleri düzenli olarak taranmalı, tırnakları kesilmelidir. Gerekirse duş aldırılır.

Beslenme
Honey Bear beslenmesi kaliteli mamalarla ve taze su ile yapılır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular