Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Hovawart

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Sert bakışları ve cüsseli yapısıyla dikkat çeken Hovawart, oldukça disiplinli ve dikkatli bir türdür. Sıcakkanlı olduğu söylenmese de ailesine karşı sevecen tavırlar sergileyen Hovawart, oldukça yetenekli ve cesaretlidir. Kendinden emin tavırlarıyla tanınan Hovawart cins köpekler, oldukça yetenekli bir iz sürücüdür.

Temel Özellikleri
Hovawartın belirgin özellikleri arasında, iz sürme konusundaki üstün yetenekleri ve korumacı tavırları yer almaktadır. Kendinden emin ve cesaretli bir tür olan Hovawart, tehlike anında korkusuzca savunmaya geçmekte ve tehlikedeki kişileri kurtarmaktadır. Almanya asıllı bir tür olan Hovawart, ortalama 10 ila 14 yıl boyunca yaşamını sürdürmektedir.

Görünüş ve Yapısı

Hovawartın görünüşü, bu türün sevilmesinde ve tanınmasında büyük etken taşımaktadır. Sert ve dikkatli bir tür olan Hovawart, oldukça dikkatli ve ciddi bakışlara sahiptir. Tüyleri uzun ve kalın olan Hovawart, soğuk havalarda ve zorlu koşullarda kolaylıkla yaşamını sürdürebilir. Sert arazilerde dahi izini bulabilen Hovawart, orta boylu ırklar arasında yerini almıştır. Koku alma konusundaki üstün yetenekleri, avcılık, iz sürücülük ve kurtarıcılık alanlarında bu köpeklerin kullanılmasını sağlamaktadır.

Karakter Özellikler
Hovawartın karakteri, oldukça ciddi ve serttir. Soğukkanlı türlerden biri olan Hovawart, ailesi ve sevdikleriyle çok iyi bağ kurmaktadır. Sahibine karşı oldukça ilgili ve sevecen bir tür olan Hovawart, yabancılara ve farklı hayvanlara karşı temkinli davranmaktadır. Sadık ve dikkatli bir tür olan Hovawart, sahibinin komutlarını kusursuzca hayata geçirecektir. Özgüveni yüksek olduğundan, tehlikelerde canı pahasına saldırıya geçmekte ve sevdiklerini korumaktadır.

Bakımı
Hovawartın bakımı için özel çaba gerekmemektedir. Orta seviyedeki bakımla sağlığını koruyabilen Hovawart, orta derecede tüy dökmektedir. Tüylerinin sağlıklı olması için haftada 3-4 defa taranması yeterli olacaktır. Oldukça kısa sürede öğrendiğinden, eğitiminin çok fazla olması gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Günlük enerjisini atması için en az 2 saat dışarı çıkması ve açık arazide özgürce koşması gerekir. Apartman dairesi yerine, bahçeli evlerde beslenmesi, daha uygun ve sağlıklı olacaktır.

Beslenmesi
Hovawartın beslenmesinde, orta boylu ırklar için geliştirilmiş kuru mamaların tercih edilmesi gerekir. Kilo almaya meyilli olması sebebiyle, günde maksimum 2-3 öğün yemelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler