Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Humboldt Penguenleri

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bilimsel Adı: Spheniscus humboldti
Coğrafi Dağılımı: Şili ve Peru
Genel adlarını, sahil boyunca akan soğuk Humboldt akıntısından almışlardır. Tesadüfi olarak hem penguen hem de bu akıntı adlarını, 18. yüzyıl kaşiflerinden biri olan Alexander Von Humboldt’tan almaktadırlar.Humboldt penguenleri yaşamlarını tek bir eşle geçirir.

Yüzlerinde, ayaklarında ve kanatlarının altında daha sıcak iklimlerde bir tür klima vazifesi görerek penguenlerin bu iklime adapte olmasını sağlayan pembe lekeleri vardır.

Kanatları olsa da uçamazlar... en azından havada. Ama suyun içindeyken uçarlar... hem de çok hızlı şekilde! Neredeyse saatte 50 km. hızla. Gözlerinde, suyun altındayken de görmelerine yardımcı olan şeffaf bir ikinci göz kapağı vardır.

Kendilerine özel bir ritüelleri var olup bu ritüel sırasında tüylerini kendi ürettikleri yağ ile düzeltirler. Bu yağın hem su geçirmezlik hem de soğuğa karşı yalıtım özellikleri vardır.Avlanmaları ve balık ağlarına yanlışlıkla takılmaları nedeniyle tehlike altındaki türlerden biridirler.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular