Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Ibizan Hound

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Koku avcısı köpek familyasına mensup olan Ibizan Hound, insanların izini sürmede üstün yeteneklere sahiptir. Oldukça büyük bir cüsseye sahip olan Ibizan Hound, uzun kulakları ve sarkık derisiyle dikkat çekmektedir. Soğukkanlı bir tür olan Ibizan Hound, köpeklerle ve insanlarla çok iyi arkadaşlık kurmaktadır.

Temel Özellikleri
Ibizan Houndun belirgin özellikleri arasında, üstün koku alma yetenekleri ve iz sürücülüğü yer almaktadır. Bekçilik ve koruma konusunda oldukça yetenekli olan Ibizan Hound, soğuk havalara karşı dayanıklılık göstermektedir. Dev ırklar arasında yer alan Ibizan Hound, Belçika ve İngiltere üstünden dünyaya yayılmıştır.

Görünüş ve Yapısı

Ibizan Houndun görünüşü, bu türün tercih edilmesindeki en büyük etkendir. Dev ırk olan Ibizan Hound, kaslı vücudu ve orta boylu bacakların yanı sıra, oldukça uzun ve iri bir başa sahiptir. Kuyruğu orta uzunlukta olan Ibizan Hound, sarkık ve buruşuk yüzüyle dikkat çekmektedir. Kulakları iki yanından aşağı doğru sarkan Ibizan Houndun, düz ve kısa tüyleri bulunmaktadır.

Karakter Özellikler
Ibizan Houndun karakteri, zorlu ortamlarda ve çetin hava koşullarına uyum sağlayacak kadar dayanıklıdır. Eğitilmesi zor olan bu tür, kendine özgü tavırları ve özgür ruhlu olmasıyla tanınmıştır. Çok fazla sıcak kanlı olmayan Ibizan Hound, insanlarla, çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşır. Görüntüsünün aksine, oldukça sakin bir tür olan Ibizan Hound, diğer hayvanlarla kusursuz şekilde anlaşmaktadır. Aile ortamında bakılmaya uygun bir tür olması ve sahibine karşı itaatkar tavırlar sergilemesi, bu türün tercih edilmesindeki en büyük etkendir.

Bakımı
Ibizan Houndun bakımı için özel ilgiye ve ekstra çabaya gerek yoktur. Oldukça az tüy döken Ibizan Hound, haftada bir defa tarandığında tüy sağlığını koruyacaktır. Çok hızlı öğrenen ve komutları kolayca ezberleyen Ibizan Hound, erken yaşta eğitildiğinde daha itaatkar ve sevecen olacaktır. Gün içinde ortalama 10 saat uyuması ve 1 saat dışarda enerjisini atması yeterlidir.

Beslenmesi
Ibizan Houndun beslenmesi için dev ırk köpek maması tercih edilmelidir. Kilo almaya meyilli olduğundan, porsiyonları dikkatli ayarlanmalıdır. Gün içerisinde, 2 veya 3 öğün kuru mama yemesi, enerji toplaması için yeterlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular