Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

İngiliz Bulldog

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Dünya üzerinde en fazla tanınan ve sevilen köpek türleri arasında yer alan İngiliz Bulldog, küçük boyu ve kaslı vücuduyla dikkat çekmektedir. Buruşuk yüzüyle tanınan ve herkesin sevdiği bir tür olan İngiliz Bulldog, 1800’lü yıllardan itibaren İngiltere’de ortaya çıkmıştır. Geçmişte köpek dövüşlerine çıkarılan ve bu amaç için bakılan İngiliz Bulldog, bu dönemde aile köpeği ve arkadaşlık amacıyla beslenmektedir.

Temel Özellikleri
İngiliz Bulldogun belirgin özellikleri arasında, minyon tipi, kaslı vücudu ve kısa bacakları yer almaktadır. Oldukça nazik ve sevecen bir tür olan İngiliz Bulldog, tehlikelere karşı cesurca hareket etmektedir. Sakin tavırlarıyla aile ortamına eşsiz şekilde uyum sağlayan İngiliz Bulldog, orta iri köpek kategorisinde değerlendirilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

İngiliz Bulldogun görünüşü, bu türün sevilmesindeki en büyük etkendir. bulldog cinsinin getirdiği bir özellik olan buruşuk surat, bu türün en belirgin özelliğidir. Vücudu kaslı olan İngiliz Bulldog, oldukça kısa ve paralel bacaklara sahiptir. Bacaklarının duruşuyla sevimlilik kazanan İngiliz Bulldogun, küçük sarkık kulakları bulunmaktadır. Yüzü somurtkan bir ifadeye sahip olsa da oldukça enerjik ve neşeli bir tür olan İngiliz Bulldog, beyaz ve kahverengi tüylere sahiptir. Kuyruğu ince ve orta uzunlukta olan İngiliz Bulldogun, kısa ve düz tüyleri bulunur.

Karakter Özellikler
İngiliz Bulldogun karakteri, oldukça cana yakın ve sempatiktir. Mülayim bir tür olan İngiliz Bulldog, atalarının dövüşçü ve saldırgan özelliklerini tamamen kaybetmiştir. Tehlike anında korkusuz şekilde harekete geçen ve kendisini savunan İngiliz Bulldog, normal zamanlarda sessiz ve sevecen tavırlar sergilemektedir. Bahçeli evde bakılacak en iyi tür olan İngiliz Bulldog, çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşacaktır.

Bakımı
İngiliz Bulldogun bakımı için bahçeli bir ortama ihtiyaç vardır. Enerjik ve oyuncu bir tür olması sebebiyle, gün içinde enerjik tavırlar sergileyecektir. Günlük enerjisini atmadığında, evdeki eşyalarla oynar ve etrafı dağıtır. Tüyleri kısa olduğundan, haftada birkaç defa taranması ve kirlendikçe yıkanması yeterli olacaktır. Ilık ortamlardan hoşlanan İngiliz Bulldog, kendine ait bir yatak ya da kulübede uyumalıdır.

Beslenmesi
İngiliz Bulldogun beslenmesi için orta boy ırklara ait kuru mamalar kullanılmalıdır. Kilo almaya meyilli olduğundan, 3 öğünden fazla yemek yememelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular