Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

İngiliz Springer Spaniel

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Oldukça sevimli ve cana yakın bir tür olan İngiliz Springer Spaniel, enerjik yapısı, sevecenliği ve sosyalliğiyle bilinmektedir. Köpek ırklar arasında en sıcakkanlı ve neşeli türlerden bir tanesi olan İngiliz Springer Spaniel, çocuklarla ve diğer hayvanlarla çok iyi anlaşmaktadır.

Temel Özellikleri
İngiliz Springer Spanielin belirgin özellikleri arasında, tüylü uzun kulakları, minyon yapısı ve uzun yüzü yer almaktadır. Oldukça neşeli bir tür olan İngiliz Springer Spaniel, eğitim alma ve komutlara uyma konusunda üstün yeteneklere sahiptir. İngiltere asıllı bir tür olan İngiliz Springer Spaniel, 1700’lü yıllardan itibaren varlığını sürdürmektedir. Av köpeği olarak kullanılan ve küçük hayvanları yakalamada başarılı olan İngiliz Springer Spaniel, sarkık kulaklarıyla ayırt edilmektedir.

Görünüş ve Yapısı

İngiliz Springer Spanielin görünüşü, bu türün tercih edilmesindeki en büyük etkenler arasındadır. Avcılık amacıyla kullanılan İngiliz Springer Spaniel, oldukça hızlı koşmaktadır. Kulaklarında saça benzer uzun tüyler bulunan İngiliz Springer Spaniel, kahverengi ve beyaz renklerden oluşan kürke sahiptir. Uzun tüylü ve uzun kulaklı tür olarak tanımlanan İngiliz Springer Spaniel, ipeksi uzun düz tüylere sahiptir.

Karakter Özellikler
İngiliz Springer Spanielinin karakteri, aile ortamında farklı evcil hayvanlarla birlikte yaşamaya uygundur. Oldukça yumuşak başlı ve eğlenceli bir tür olan İngiliz Springer Spaniel, çocukların en iyi arkadaşı olacaktır. Oldukça sıcakkanlı ve neşeli olan İngiliz Springer Spaniel, sahibinin komutlarına eksiksiz şekilde uyum sağlayacaktır. Çok kolay eğitilen ve tüm komutları kolaylıkla öğrenebilen İngiliz Springer Spaniel, yabancılara karşı da sevecen hareketler sergileyecektir.

Bakımı
İngiliz Springer Spanielinin bakımı için ekstra ilgiye gerek duyulmamaktadır. Tüyleri uzun olan İngiliz Springer Spanieli, haftada 4 defa düzenli şekilde taranmalıdır. Enerjik bir tür olması sebebiyle, oyun oynamayı ve egzersiz yapmayı çok sever. Günlük enerjisini attığında, apartman ortamına kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

Beslenmesi
İngiliz Springer Spanielin beslenmesi için orta boylu ırklara ait kuru mamaların tercih edilmesi gerekir. Yeteri kadar egzersiz yapamadığında kilo almaya meyilli olan İngiliz Springer Spanieli, düzenli porsiyonlarla beslenmeli ve kilo alması engellenmelidir. Günde 2 öğün beslenmesi, kilo dengesi için yeterli olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular