Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

İrlandalı Kurt Tazısı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İrlanda asıllı bir tür olan İrlandalı Kurt Tazısı, avı işaret eden köpek olarak tanımlanmaktadır. Avlarda ustaca hareket eden ve avcıların en büyük yardımcısı olan İrlandalı Kurt Tazısı, birçok köpek yarışmasında boy göstermektedir. Orta boylu ırklar arasında yer alan İrlandalı Kurt Tazısı, seyrek tüyleriyle dikkat çekmektedir.

Temel Özellikleri
İrlandalı Kurt Tazısının belirgin özellikleri arasında, kurt ve geyik avlamadaki üstün yetenekleri yer almaktadır. Bekçilik ve avcılık görevlerinde ustaca hareket eden İrlandalı Kurt Tazısı, iz sürme yeteneğiyle de tanınmaktadır. Kurt ve geyiklerin kokusunu alarak izini sürebilen İrlandalı Kurt Tazısı, avına kendini hissettirmeden hareket edebilir. Soğuk havalara karşı maksimum dayanıklılık gösteren İrlandalı Kurt Tazısı, zorlu arazilerde kolayca yönünü bulacaktır.

Görünüş ve Yapısı

İrlandalı Kurt Tazısının görünüşü, bu türün tanımasında önemli bir etken oluşturmaktadır. Gri, siyah, alacalı beyaz, kırmızı ya da beyaz renklerde tüylere sahip olabilen İrlandalı Kurt Tazısı, seyrek ve sert kürküyle dikkat çekmektedir. İrlanda asıllı bir tür olan İrlandalı Kurt Tazısı, orta boylu ırklardan sayılmaktadır. Çok eski dönemlerden beri varlığını devam ettiren İrlandalı Kurt Tazısı, ortalama 45-57 kilogram arası ağırlığa sahiptir. Kulakları yok denecek kadar küçük, kuyruğu ise ince ve uzundur.

Karakter Özellikleri
İrlandalı Kurt Tazısının karakteri, aile ortamında beslemeye uygundur. Çok fazla enerjik ve heyecanlı bir tür olmasa da oyun oynamaktan hoşlanmaktadır. Çocuklarla iyi anlaşan İrlandalı Kurt Tazısı, farklı hayvanlarla orta seviyede ilişki kuracaktır. Yabancılara karşı temkinli hareket ederken, sahibiyle çok iyi geçinmektedir.

Bakımı
İrlandalı Kurt Tazısının bakımı çok zahmetli değildir. Tüyleri orta seviyede dökülen İrlandalı Kurt Tazısının, haftada 1 defa kauçuk başlı fırçayla taranması gerekir. Yüzünde uzun tüyler bulunduğundan, gözlerini kapatmaması için yüzündeki tüyler düzenli olarak kısaltılmalıdır. Enerjisini atması için günde 1 saat dışarı çıkması yeterli olacaktır. Günde 12-16 saat arası uyuması, enerjisini toplaması için yeterlidir. Tembel bir tür olması sebebiyle, egzersiz yapmaya teşvik edilmelidir. Erken yaşta sosyalleştirilmesi ve eğitiminin tamamlanması gerekmektedir.

Beslenmesi
İrlandalı Kurt Tazısının beslemesinde, protein ve mineral açısından zengin kuru mamalar tercih edilmelidir. Büyük boy ırklar için hazırlanan mamalar, sağlığını koruması için yeterlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular