Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

İskoç Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Terrier cinsi köpeklerin özelliklerini belirgin şekilde taşıyan İskoç Terrier, ince uzun yüzü ve sakallarıyla dikkat çeker. Uzun yapıdaki vücuduyla küçük boy ırklar arasında yerini alan İskoç Terrier, bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır. İskoçya çıkışlı bir tür olan İskoç Terrier, köpek yarışmalarının gözde ırkları arasında sayılmaktadır.

Temel Özellikleri
1800’lü yılların başında ortaya çıkan İskoç Terrier, bugüne kadar varlığını korumuştur. İskoç Terrierin belirgin özellikleri arasında, tüylü yüzü ve avcılık konusundaki üstün yetenekleri yer almaktadır. Küçük boylu haşereleri ve fareleri avlamada yetenekli olan İskoç Terrier, bugünlerde köpek yarışmaları için bakılmaktadır. Özel bir tür olan İskoç Terrier, tüy yapısı ve minik vücuduyla kendinden söz ettirmektedir.

Görünüş ve Yapısı

İskoç Terrierin görünüşü, bu türün tercih edilmesindeki en büyük etkendir. Terrier familyasının eşsiz üyelerinden biri olan İskoç Terrier, ortalama 11 ila 13 yıl arası yaşamını sürdürmektedir. Uzun ve kıvırcık tüyleri, yüzüne doğru sakal halini almaktadır. Sakallı ve bıyıklı bir yüzü bulunan İskoç Terrier, uzun ve köşeli yüz hatlarıyla dikkat çekmektedir. Kulakları dik ve üçgen şeklinde olan İskoç Terrier, oldukça kısa bacaklara sahiptir. Yüzü ve vücuduyla büyük boy ırkları andıran İskoç Terrier, yok denecek kadar kısa ve tüylü bacaklarıyla, sevimli bir görünüm kazanmıştır.

Karakter Özellikleri
İskoç Terrierin karakteri, eğitim almaya uygun değildir. İnatçı ve başına buyruk bir tür olduğundan, çok küçük yaşlardan itibaren eğitilmesi gerekir. Cana yakınlığı orta seviyede olan İskoç Terrier, oyun oynamayı ve egzersiz yapmayı çok sever. Sahibiyle iyi vakitler geçiren İskoç Terrier, bekçilik özelliği sebebiyle çok fazla havlamakta ve bulunduğu bölgeyi korumaktadır.

Bakımı
İskoç Terrierin bakımında, tüylerinin sağlığına ve egzersiz programına dikkat edilmesi gerekir. Tüyleri uzun ve kalın olan İskoç Terrierin, her gün taranması gerekir. Günlük olarak dışarı çıkmalı ve en az 1 saat boyunca, tüm enerjisini atmalıdır. Oyun oynamayı ve kalabalıkta vakit geçirmeyi seven İskoç Terrier, yalnız kalmaktan hoşlanmayacaktır. Sıcak havalara karşı dayanıksız olduğundan, yaz aylarında tıraş edilmeli ve derisinin nefes alması sağlanmalıdır.

Beslenmesi
Küçük boy ırklar için geliştirilmiş köpek mamaları, İskoç Terrierin beslenmesinde yeterli olacaktır. Günde 2 öğün beslenmesi, bu türün sağlığı açısından yeterlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular