Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Japon Chin

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kökeni Kore’ye dayanan Japon Chin köpeği daha sonra Japonya’da seri bir şekilde üretilmiştir. Daha sonra tüm Avrupa’ya yayılmış ve Japon saraylarında beslenmiştir. Genellikle hediye amaçlı olarak yararlanılmıştır. Zaten Kraliçe Viktorya’ya bu köpeğin hediye edilmesi üzerine popülerliği artmıştır.

Temel Özellikleri
Japon Chin’in en belirgin özellikleri tüylerinin yumuşak, sık ve her yerini kaplamasıdır. Alnı yuvarlak ve geniş olan bu köpek ırkı, şirin bir surata sahiptir. Bakışları masum olduğundan her zaman sevimlidir. Çok hareketli olan Japon Chin ırkları iyi bir bekçi köpeği olarak da kullanılabilir. Süs köpeği kategorisinde yer alan Japon Chin ırkı birçok süs köpeğine göre daha kolay bir şekilde eğitilebilir.

Görünüş ve Yapısı

Kısa bacaklara sahip olan Japon Chin’in görünüşü oldukça küçüktür. İri bir buruna sahiptirler ve burun delikleri çok açıktır. Genel olarak siyah veya beyaz renktedirler ve burunları her zaman siyahtır.

Bademe benzeyen gözleri ona ayrı bir sevimlilik katar. Dişleri genellikle üst üste kapanır. Kulakları V şeklinde ve çok fazla tüylüdür. Kuyruğu sırtına doğru kıvrıktır ve saçaklı tüylerle kaplıdır.

Karakter Özellikleri
Japon Chin’in karakteri ile ilgili aşağıdaki bilgiler verilebilir:

Zekidir.
Sahibine sadık ve düşkündür.
Sevecen bir yapısı vardır.
Diğer köpeklerle ve canlılarla iyi anlaşır.
Kendisiyle ilgilenilmesinde hoşlanır.
Çok fazla havlamaz.
Bekçilik özelliğine sahiptir.
Diğer süs köpeklerine göre daha kolay ve iyi eğitilir.
Bakımı
Apartman dairelerinde yaşamaya gayet uygundurlar. Evin içinde normal seviyede hareket ederler. Sürekli ve yoğun olarak egzersiz ihtiyacı yoktur. Düzenli olarak yürüyüşe çıkmak ve oynamak onun için yeterlidir. Sürekli seyahat etmeye ve iklim değişikliğine gelemez; çünkü tüyleri oldukça hassastır.

Japon Chin’in bakımı oldukça kolaydır. Günde 2 – 3 dakika tarayarak tüylerinin her zaman güzel olması sağlanabilir. Düğümler nazik bir şekilde temizlenmeli ve gözlerinin temizliğine dikkat edilmelidir.

Beslenmesi
Alerjiye yatkın oldukları için Japon Chin’in beslenmesi konusunda oldukça dikkatli olmak gerekir. Kilolarını dengede tutarak üst solunum yolu problemi yaşamalarını önlenir. Günde 2 öğün olacak şekilde küçük ırklara uygun mamalar verilmelidir. Uzun süre yaşamaları için kesinlikle sağlıklı bir şekilde beslenmelidirler.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular