Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Japon Haso Kanaryası

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Japon kanaryaseverlerin yetiştirdikleri COM Dünya şampiyonalarında yarışan ilk ve tek Japon kanaryasıdır.Küçüklüğü,tünekde hilal şeklinde duruşu ve hüzünkar bakışları ilk anda göze çarpan özellikleridir.Zayıflıkları,üşümüş bir çocuk gibi omuzlarını kaldırışları,baldırları görünen hafif bükük bacakları üzüntülü hallerini pekiştiren görüntüleri olarak karşımıza çıkar.Kanatlarını vücuduna yapışık taşımalıdır.Düşük kanat istenmeyen bir pozisyona neden olur.Kuyruğunu başlangıç yerinden itibaren aşağı doğru büktüğü için kanat uçlarının havada olması hata değildir.Renk aralığı bir hayli geniş olup,bütün renkler geçerlidir.İlk standartları 1950 yıllarında belirlenmiş olsa da COM tarafından kabulü 1977 yılında olmuştur.Düz tüylü bir pozisyon kanaryası olan Japon hosoların bilezik ölçüsü 2.50 mm.dir.Dünya şampiyonalarında teklerde ve takım olarak yarışırlar.
Ülkemizde 1960 lı yıllardan beri bulunan Japon Hosolar PENS adı ile bilinirler ve nedense yurdumuzda ki yarışmalara katılacak duruma gelememişlerdir.

YARIŞMA ÖLÇÜTLERİ

DURUŞ: 30 PUAN

Hilal şeklindedir.Bacaklar hafif bükük olup,baldırlar görülmektedir.

BİÇİM: 25 PUAN

Narin görünümlü bir vücudu vardır.Uzun ve dar bir elipsi andırır.

OMUZ VE SIRT: 15 PUAN

Omuzları dar,yuvarlak ve kalkıkdır.Yandan sırtın görünüşü ceyrek daire şeklindedir.

BOY: 10 PUAN

11-11.5 Santim.(İtalya=11cm Belçika=11.5cm)

BAŞ VE BOYUN: 10 PUAN

Baş küçük, yılanınkine benzer şekilde ovaldır.Gaga konik,gözler gagaya yakındır.Belirgin bir boynu vardır.Ortada incelen boyun,başa ve gövdeye doğru konik bir şekilde genişler.

KUYRUK: 5 PUAN

Uçu catallı,kuyruk sokumundan itibaren bükük bir kuyruğu vardır.Gösteri sırasında kuyruğunu tüneğin altına doğru eğmelidir.

GENEL GÖRÜNÜM: 5 PUAN
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular