Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kara kızılkuyruk

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Tanımı
Latince ismi: Phoenicurus ochrurus İngilizce ismi: Black Redstart.Üreme giysisi içerisindeki erkeği siyah ve koyu gridir. Kanatlarında beyaz bir panel bulunur. Kuyruğu kızıldır. Üreme dışı giysisinde ve genç erkeği daha açık renklidir. Kanadındaki beyaz panel yaş ile beraber büyür. Dişisi ve gencinin alt tarafı gri kahverengidir.


Habitatı
Kayalık yamaçlar, yarlar, yayla köyleri ve şehirlerde ürer. Çoğunlukla yüksek irtifada bulunur ancak kış mevsiminde deniz kıyısına kadar iner.
Yayılışı
Ürediği ve yıl boyunca görüldüğü bölgeler: Orta, Güney ve Batı Avrupa ile Anadolu' nun Batı ve Güneybatısı, Afrika' nın Kuzeybatısında bazı yüksek alanlar.Üreme amacıyla yaz aylarında bulunduğu bölgeler: Orta ve Doğu Anadolu' nun Kuzey bölgeleri, Orta ve Doğu Avrupa ile Hazar Denizinin Güneyi.Kış mevsiminde bulunduğu bölgeler: İtalya ve Yunanistan' ın Kuzeyi, Alpler, İngiltere' nin Güneybatısı, Portekiz, Kuzeybatı Afrika, Libya, Tunuz ve İsrail' in Yüksek bölgeleri, Arap Yarımadasının Kuzeyi ile Kızıldenizin Kuzeyi. İzmir civarında yerel adı kırmızıkuyruk olarak bilinir.

Popülasyonu
Yayılım alanlarında toplam 7,9 ile 18 milyon arasında bir popülasyona sahip oldukları tahmin edilmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular