Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedi Mırlaması

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Klasik bir “miyav”dan farklı mırlama ve hırıltılara kadar, küçük yavru kediniz doğal olarak çok farklı sesler çıkarabilir – aslında pek çok hayvandan daha çok ses çıkarır. Kediler yaklaşık 60 farklı ses çıkarır ve bu seslerin her biri, farklı bir ton ve yoğunlukta çıkarıldığında farklı bir anlam taşır. Size ne söylemeye çalışıyor?

Klasik “miyav”
Herkes “miyav”ı bilir. Yavru kedinizin gırtlağından çıkardığı “miyav” bir yardım ya da ilgi isteğini gösterir. Yavru kediniz büyüdükçe, “miyav” sesiyle sevgi ve korkudan şikayet ve öfkeye kadar farklı ruh hallerini ve duyguları ifade edecektir.

“Cıvıltı” sesi
Yavru kediniz, sizi sevgi dolu bir şekilde karşılamak için “cıvıltı” sesi çıkarabilir. Bütün yavru kediler bu sesi çıkarmaz – eğer sizinki yaparsa, sanki sizinle konuşuyormuş gibi bir ses çıkardığını fark edeceksiniz!

Mırlama
Herkesin bildiği gibi, mırlayan bir yavru kedi mutludur. Yeni doğmuş bir yavru kedi rahat ve güvende olduğunu anlatmak için mırlar. Mırlama bir memnuniyet göstergesidir ve akıllı bir yavru kedi daha fazla okşanmak için bu sesi kullanır. Ve şüphesiz onu memnun etmekten çok keyif alacaksınız!

Son araştırmalar, kedilerin çok stresli durumlarda da mırlayabildiğini gösteriyor – anlaşılan o ki, mırlayarak kendi kendilerini sakinleştiriyorlar.

Yavru kedinizle iletişim kurmak
Vahşi doğada, yetişkin büyük kediler nadiren ses çıkararak iletişim kurarlar. Yalnızca kavgaya ya da çiftleşmeye hazırlanırken ses çıkarırlar. Sizinle konuşarak, yavru kediniz kendisinden önceki kedilerin öğrendiğini kendisinin de benimsediğini gösterir – ses çıkarmak bir insandan ilgi görmek için muhteşem bir yöntemdir!

Yavru kedinizle ne kadar çok konuşursanız, sizi o kadar çok anlar ve yanıt verir. Çok geçmeden siz yavru kedinizin, yavru kediniz de sizin sesinizi anlayacak. Öyleyse haydi sohbete başlayın!
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular