Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedi Oyuncakları

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kediniz, tıpkı vahşi doğadaki büyük kedi kuzenleri gibi doğuştan avcıdır. Kedinizle oynayarak, içgüdüsel avcılık kabiliyetlerini uygulamaya dökmesine izin vereceksiniz – ayrıca formda kalması için mükemmel bir fırsat olacak … elbette tüylü dostunuzla eğlenerek kaliteli zaman geçirmenin yaratacağı faydadan bahsetmiyoruz bile.

Oyun zamanı çok ödüllendiricidir fakat kedileri memnun etmenin köpeklere göre çok daha zor olduğunu unutmayın. Kedinizin ilgisini çekmenin en iyi yolu, oyun oynamanın zaten kendi fikri olduğunu sağlamaktır! Biraz Whiskas® Kedi Ödülü ekleyerek oyun saatini daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz!

İpe dizilmiş nesneler
Kediniz, doğal avcılık içgüdüleri nedeniyle, ava benzeyen her şeye bayılır – örneğin bir ipin ucuna takılmış bir oyuncak olabilir. Bu küçük hareketli oyuncağı onun önünde hareket ettirin ve sonra büyük kedi kuzenlerini nasıl taklit ettiğini izleyin. Bu oyun, onu eğlendirir ve bir süre meşgul eder – ve patilerini geçirebileceği bir tüy ya da başka bir nesne ekleyerek oyunu daha eğlenceli kılabilirsiniz. Hem böylelikle patilerini sizden uzak tutar!

Kendi oyuncağınızı yapmak
Pahalı kedi oyuncaklarına bir servet dökmeniz gerekmiyor. Örneğin, eğer kediniz sese veya kağıt hışırtısına tepki veriyorsa, ona oynaması için büyük bir kağıt parçası verin. Bu onu uzun süre meşgul eder – hatta daha eğlenceli olması için içerisine oyuncaklar koyabilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz başka basit oyuncaklara ilişkin diğer fikirleri aşağıda bulabilirsiniz:

Sağlam bir mantar
Boş ambalaj kağıdından tüplere uzun bir parça renkli ip eklenebilir
Eski tenis topları
İçine kumaş doldurulmuş eski çoraplar
Karton kutuyla oynamak
Kedinizi eğlendirmenin en basit yolu, ona oynayacağı bir karton kutu vermektir. Mükemmel bir macera alanı olmasının yanı sıra, sıcak yaz günlerinde güneşten korunmak için mükemmel bir alan olabilir. Birden daha fazla kediniz varsa, tüylü dostlarınız bu kutuyu saklambaç oynamak için kullanmaya başlayacaktır.

Kutunun kenarında bir delik açarak işleri daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz – sadece sağlam bir kutu seçin ve kedinizin çiğnemeye başlayacağından emin olun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular