Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kediler Nasıl Beslenmelidir?

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kediler Nasıl Beslenmelidir?
Kediler Nasıl Beslenmelidir. Çok sevimli ve tatlı hayvanlardır. Evcilleştirildikleri zaman çok daha tatlı olurlar. Kediler avcı hayvanlardır, evcilleşseler bile avcı özelliklerinden vazgeçmezler. Hatta çoğu zaman yakaladıkları fare, kuş gibi hayvanları getirip önünüze bırakırlar ve çoğu zaman yakaladıkları hayvanları yemezler onlarla sadece oyun oynarlar. Kediler genellikle ne yiyeceğine zor karar veren hayvanlardır. Mamalardan da sevmedikleri veya çok sevdikleri olabilir o yüzden bence kendinizin Hangi mamayı sevdiğini bulana kadar mamaları küçük paketlerle alın.

Ev Yemekleri Kediler İçin Zararlı Mıdır?

Eğer kendinize ev yemeklerinden vermek istiyorsanız onu ev yemeklerine alıştırmanız gerekiyor. Hep mama verirken birden ev yemeği verirseniz yemeği yetmeyebilir. Kedilere ev yemeklerinden verirken genellikle daha fazla protein içeren besinler tercih ediliyor. Çünkü kediler protein ağırlıklı beslenmeyi seven canlılardır. Kendinize balık, et, süt gibi ürünler verebilirsiniz ancak çiğ et kedilerde parazit oluşumuna neden olur ve bazı hastalıkların olmasına yol açabilir. Bu yüzden çiğ et vermenizi tavsiye etmiyoruz. Süt de verebilirsiniz dedik ancak inek sütünün içindeki laktozu mideleri hazmedemez o yüzden süt yerine kaymaksız yoğurt da verebilirsiniz.

Mama Seçerken Genel Olarak Nelere Bakmalıyız?
Kedinize mama seçerken dikkat etmeniz gereken birçok unsur vardır. Bunların en önemlilerinden biri yaştır kendinizin yaşına göre mama almak çok önemlidir. Çünkü her yaş aralığı için üretilen mamalar farklıdır. Yaş aralığı kadar kendinizin ihtiyacı olan maddeleri içeren mamaları almak da çok önemlidir. Kediniz besin açısından ihtiyacı olan besinleri aldığı zaman hem daha mutlu hem de daha sağlıklı olacaktır.

Kuru Mamalar Kediler İçin Sağlıklı Mıdır?
Kediler İçin birçok mama çeşidi bulunur. Bunlardan biriside kuru mamadır. Kuru mama birçok kedinin sevdiği mama türüdür. Birçok yerde kuru mamaların kediler için zararlı olduğu söylenir ancak kuru mamalar zararlı değildir. Bazıları kedilerine mama verirken kuru ve yaş mamayı karıştırarak verir bunun da zararlı olduğunu düşünenler ar ancak bu da kediler için zararlı değildir. Kuru mamanın kediler için zararlı olmadığını söyledik ama bazı mamalar zararlı olabilir o yüzden mama alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var.

Bu unsurlar şunlardır;

Kedinizin yaşına uygun kuru mama almalısınız.
Aldığınız mamanın içinde kedinizin ihtiyacı olan besinler olmalı.
Aldığınız kuru mamalar kedinizin idrar pH değerini dengede tutmalıdır.
Ucuz Kuru Mamalar Zararlı Mıdır?
Şuan piyasada birçok kedi maması bulunuyor. Bu mamalardan bazıları ucuzken bazıları pahalı oluyor. Bu da doğal olarak insanların ucuz kedi mamaları zararlı mı diye sormasına neden oluyor. Ucuz mamaların bazılarında sırf ucuz olduğu için kötü maddeler kullanılıyor. Kötü madde kullanmadan yapılan ucuz mamalar vardır ancak birçoğu ucuz olması için kedilerin besin ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Bu yüzden çoğunlukla ucuz mamalar yerine orta fiyatlı mamalar tercih edilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular