Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedilerin Ebeveynlerini Uyandırmada Kullandığı 10 Komik Yöntem

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Hayatınıza bir kediyi soktuğunuzda bu kucaklanası dostların evinize ne kadar büyük bir eğlence getirdiğine inanamazsınız. Yaptıkları komik şeylerle sizi sürekli eğlendirirler, ama unutmayın ki kediler çok zekidir ve ne istediklerini ayrıca bunu nasıl alacaklarını gayet iyi bilirler.

Diğer özelliklerinin yanında sizi yataktan çıkarmada engel tanımayacaklardır. İster gece yarısı olsun ister sabahın körü, sizin uykunuzu bölmek için aşağıdaki on komik yöntemden birini veya birkaçını kullanabilirler.

1. Yorganınızı Tırmalama ve Çekme
Kediniz yumuşak çarşaflar, pelüş battaniyeler ve pofuduk yastıklarla döşenmiş kucaklanası, sıcacık bir yatağa bayılır... ta ki uyanmaya hazır oldukları ana dek. Bu noktada nevresimi kavrayacak ve çekip yataktan atacaklardır, bu esnada tırnaklarını çarşafta bilemeyi de unutmayacaklardır. Çoğu zaman kediniz bunu tüm yatağa kendi başına kurulmak veya gidip ona kahvaltı hazırlamanızı sağlamak için yapar.

2. Yüksek Sesle Miyavlama
Bu dünyanın en eski numaralarından biridir ve sizi yataktan çıkaracağı garantidir (onlar da bunu iyi bilir). Kedilerin, farklı anlama gelen birçok miyavı vardır ve en minik kedicik bile mama, eğlence veya yataktaki sıcak yeriniz için sahiplerini uyandırma gücünü kendinde bulabilir. Uyanık olduğunuzda bu davranış sevimli olabilir, ama uyumaya çalışıyorsanız bu, kazanamayacağınız bir mücadeledir.

3. Yüzünüzü Elleme
Bir kedinin, ebeveynini uyandırmada kullandığı zaman içinde kendini kanıtlamış bir diğer yöntem de siz uyurken patileriyle yüzünüzü ellemektir. Kediler tipik olarak nazik, ama ısrarlı vuruşlar kullanır ve siz gözlerinizi açıncaya kadar buna devam etme konusunda iradeli oldukları için o tek küçük pati, en uykucu kişiyi bile kaldırabilir.

4. Saçınızı Çiğneme ve Çekme
Bazen kediler, gerçekten bir şey istediklerinde, sahiplerini uyandırmada daha olağan dışı yöntemlere başvurmak zorunda kalır. Tüylü aile üyenizin avını yakalamış gibi çekebileceği uzun saçlarınız varsa bu, onun sizi uyandırması için süper etkili bir numaradır.

5. Bacaklarınıza Masaj Yapma
Kedilerin kişisel sınırları yoktur (ta ki bir yabancı çok yaklaştığında kendi saklanma yerlerine çekilinceye kadar). Vücudunuzun üstünde yukarı, aşağı ve her yere yürüyecek, bacaklarınıza ve hatta canları istiyorsa karnınıza masaj yapacaklardır. Aslında bu sevimli bir harekettir; kediler bunu kendilerini rahatlatmak için yapar, ama yanında huzursuz bir adımlama ve/veya kesintisiz miyavlama varsa The Old Farmer's Almanac'a göre muhtemelen bir şey istiyorlardır.

6. Ayak Parmaklarınızı Kemirme
Bu tam olarak ısırma değildir, ama sizi rüyalar diyarından uyandırmaya ve yerinde duramayan dostunuzun ihtiyaçlarıyla ilgilenmeye yetecek kadar rahatsızlık yaratacak şekilde ayak parmaklarınızı ve ayaklarınızı kemirmektir. Oyun oynar gibi nazik ısırma, kedinizin niyetinin ciddi olduğunu ve hayır cevabını kabul etmediğini gösterir.

7. Mobilyanın üzerinden Eşyaları Atma
Her şeyi vidalamadığınız sürece bu, kedinizin dönüp dolaşıp tekrar yapacağı bir harekettir. Neden mi? Çünkü işe yarar. Bu bir kitap, kalem veya televizyonun uzaktan kumandası olabilir, kediniz onu bulacak ve yere atacaktır. Ve evin neresinde olursa olsun siz de bunu duyarsınız. Ne kadar entrikacı diye düşünürsünüz. Ama dikkatinizi çekmişlerdir - görev tamam.

8. Elektrik Kablolarına Vurma
Komodininizden veya şifonyerinizden bütün potansiyel tehlikeleri bertaraf ettiğiniz için kendinizle gurur duyun, ama kedinizin umurunda değil. Kediniz, REM döngünüzü sonlandırmanın başka bir yolunu bulabilir ve bulacaktır. Bir masa saatine veya gece lambasının kablosunu durmadan duvara tık tık vuran bir kediniz olabilir mi? Gündüz gayet zararsız olan bu sesin, uyumaya çalışırken sizi çileden çıkaracağı kesindir.

9. Yatağınıza Oyuncak Hayvanlarını Getirme
Kediniz yapısı gereği avcıdır ve içgüdüsü, muhtemelen daha birkaç saat uyuyabileceğiniz sabaha karşı bir saatte açığa çıkacaktır. "Avlarını" size getirme ve size yaptıkları bu iyilikten dolayı onları tebrik etmek üzere uyanmanız için ulama benzeri sesler çıkaracaklardır.

10. Gözlerini Size Dikme
Bu gece yaratığının bir diğer eşsiz alışkanlığı da hiçbir bariz sebep olmaksızın önüne boş gözlerle bakmaktır. Gözlerinizi açıp kedinizin yüzünüzden santimetreler uzakta lazer keskinliğinde bir odakla size baktığını görmek pek de sevimli bir şey değil. Ne kadar zamandır size bakıyor? Yataktan çıkıp soru sormamak en doğrusu olacaktır.

Sizi uyandırmak için kedilerin yaptığı komik şeyler gecenin bir yarısı pek de eğlendirici olmayabilir, ama tüylü aile üyenizin zeki ve yaratıcı yöntemleri, ebeveynine karşı ne kadar düşünceli davrandığını ve sizi ne kadar çok sevdiğini gösterir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular