Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedilerin Su İçmesi

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Vahşi doğada, büyük kediler genellikle ormanlarda veya büyük çayırlarda ve kırlarda yaşarlar. Tüm bu doğal ortamlarda, su bulmak zor olabilir. Bu yüzden büyük kedilerin vücutları avlarından ihtiyaç duydukları suyun büyük bir kısmını alacak şekilde evrimleşmiştir.

Yavru kediniz de aynen böyledir. Ama yine de su içmesi gerekir ve her zaman temiz suya kolayca ulaşmasını sağlamak önemlidir.

Tat hassasiyeti
Yavru kedinizin dili hem ısıya hem de tatlara karşı son derece hassastır. Tıpkı büyük kedi kuzenleri gibi, durgun sulardan ya da temiz durmayan her şeyden uzak durarak kendisini korur. Bu yüzden yavru kediniz bahçedeki birikintiden su içmeyi tercih edebilir – musluk suyunu dezenfekte etmek için kullandığımız zararsız kimyasalların tadını alabilir!

Yavru kedinizin su içme alışkanlıkları tuhaf görünüyorsa endişelenmeyin – farklı kaynaklardan su içse bile, ihtiyaç duyduğu her şeyi alacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular