Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedinizi Kısırlaştırmanın Faydaları

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Büyük kedi kuzenleri gibi, erkek yavru kediniz de doğal dürtüleri nedeniyle idrarıyla alanını belirleme eğilimi gösterir. “Regl döneminde” olan bir dişi yavru kedi ise fazla gürültücü ve huzursuz olur ve yere yatıp yuvarlanır.

Kısırlaştırma bu davranışları önlemeye yardımcı olur. Daha da önemlisi, sağlık açısından uzun vadede faydalıdır.

Ne zaman kısırlaştırılmalı
Yavru kedinizi – erkek veya dişi – kısırlaştırmak içim en uygun zaman, 6 aylık civarı olduğu dönemdir. Bu dönemde, sevimli küçük kediniz cinsel yönden olgunlaşmaya başlar. Kısırlaştırma hakkında ayrıntılı bilgi için veterinerinizle görüşün.

Sevgi ve şefkat
Kısırlaştırma çok kolay bir işlemdir, bu nedenle genellikle yavru kedinizi aynı gün eve götürebilirsiniz. Operasyonun ardından hafif sersemlemiş olabileceği için sakin bir yerde kendisine gelmesine müsaade edin. Hatta doğal içgüdülerini dinleyip evde kendisini güvende hissettiği bir yere saklanabilir. Vahşi doğada, büyük kediler hastalandıklarında veya yaralandıklarında iyileşmek için inzivaya çekilirler; yani bu son derece normal bir davranıştır. Ona sevgi ve güven uyandıracak şekilde davrandığınızda, 24-48 saat içerisinde normale dönecektir.

Sağlık açısından faydaları
Yavru kedinizi kısırlaştırmak sağlığını korumaya ve desteklemeye yardımcı olur. Bu basit işlem, istenmeyen çok sayıda kedinin doğmasını da engellemiş olacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler