Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedinizin Ağırlığı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Pek çok kedi gibi, tüylü dostunuz da muhtemelen sohbet etmeyi seviyor. Fakat hoş bir sohbetle bütün gece uyumanızı engellemek arasında bir fark var! Eğer kedinizi başınızı şişiriyorsa, endişelenmeyin – bu sorunu çözmek için yapabileceğiniz pek çok şey var.

Ona kapıyı göstermek
Bazen kazanmanız mümkün değildir. Kediniz önce dışarı çıkmak için miyavlar. Sonra da içeri girmek için. İşte bağımsız ruhu kendisini gösteriyor. Neyse ki çok basit bir çözümü var – kapınıza bir kedi kapısı monte ettirin. Kedinizin nasıl kullanacağını hızla öğrenip istediği gibi girip çıkmaya başlayacaktır.

Beslenme saatlerini belirlemek
Kediniz acıktığı için ses çıkarıyor olabilir. Sorunun bu olduğunu düşünürseniz, paketlerimizdeki önerileri uygulayın ya da gün boyu atıştırabilmesi için ona kuru mama bırakın. Ancak uzun vadede, kedinizi her gün saatlerde beslemek en doğrusu olacaktır. Beslenme saatlerine alıştığında, size hatırlatmak zorunda olmadığını fark edecektir.

Ekstra ilgi göstermek
Sık miyavlamak çoğunlukla ilgi istediğini gösterir; kedinizi düzenli olarak okşayarak ona istediğini verin. TV izlerken kucağınıza oturmasına izin verin ve birlikte oynamak için yeterince zaman ayırın.

Sınırı çizmek
Kediniz istediğini aldığında muhtemelen miyavlamayı kesecektir. Fakat tüm ihtiyaçlarını karşıladığınız halde ses çıkarmaya devam ediyorsa – her ne kadar zor olsa da – onu görmezden gelin. Eğer teslim olursanız, ne kadar çok miyavlarsa o kadar çok ilgi göreceğini öğrenecektir!

İyi davranışları ödüllendirmek
Bütün kediler gibi, tüylü dostunuz da ödüllendirilmekten hoşlanır, bu nedenle sessiz olduğunda ona hak ettiği övgüyü vermeyi ihmal etmeyin. Şamatayı bırakana kadar bekleyin, sonra da ona ne kadar iyi bir kedi olduğunu anlatın. Ayrıca bir ödül vererek, okşayarak ya da oyun oynayarak onu ödüllendirebilirsiniz.

Sakinleşmesine yardımcı olmak
Eğer kediniz sürekli olarak bağırıyorsa, sıkılmış ya da strese girmiş olabilir. Oyuncaklar, özellikle de “kedi pistleri” gibi onu zihinsel olarak meşgul edenler, bu konuda harikalar yaratır. Bu basit oyunların içindeki top kedinizi harekete geçirir ve dayanıklılığını geliştirmesine yardımcı olur.

Sağlık sorunu olabilir
Çoğu miyavlama ilgi çığlığı olsa da, bazı durumlarda kedinizin iyi hissetmediği ya da ağrısının olduğu anlamına gelebilir. Kediniz bağırırken ne yaptığına dikkat edin – bu şekilde sorunun ne olduğu hakkında bir ipucu elde edebilirsiniz. Örneğin, yemek yerken miyavlıyorsa, diş hassasiyeti olabilir ya da yutkunmakta güçlük çekiyor olabilir. Kedi kumu tepsisinde miyavlıyorsa, kabız olmuş ya da idrarını yaparken güçlük çekiyor olabilir. Herhangi bir endişe duyarsanız, kedinizi veterinere götürün.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular