Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kedinizin Hasta Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kedi Sağlığını Nasıl Korur?
Kedinizin hasta olduğunu nasıl anlarız. Kediler son derece ilginç hayvanlardır. Yapılan işlerde her zaman son noktayı kendileri koyarlar. Kendi mutluluklarını her zaman ön planda tutarlar. Başına buyruk ve meraklıdırlar da aynı zamanda. Eğer bir kedi sahiplenip sorumluluğunu üstüne alacaksanız sağlığı da sizin için oldukça önemli olmalıdır. Peki, kedilerin sağlığı nasıl korunur?

Kedinizin Hasta Olduğunu Nasıl Anlarsınız?
Eğer kedinizi tanıyorsanız anlamanız kolaylaşacaktır. Kedinizin bir olay karşısında vereceği tepkilerden farklı tepkiler veriyorsa bu iyiye işaret değildir. Örneğin fazla sakin bir tepki ya da fazla sinirli ve ani tepki vermesi bariz şekilde bir şeyleri anlatıyordur. Kediniz gereğinden ve normalde olduğundan fazla tüylerini yalıyor kendini temizliyorsa bu stres yüzünden olabilir. En gözle görülür semptomlardan birisi ise idrarında veya dışkısında kan gibi değişik, alışagelmedik şeyler gözlemlendiğinde kesinlikle veterinere gitmeniz gerekir.

Önlemek İçin Ne Yapılmalıdır?
Bu tarz şeylerin başınıza gelmemesi için önceden önlemler alabilirsiniz. Sürekli şekilde veterinerinizde kontrollere gidebilirsiniz. İç parazit, dış parazit gibi aşıların yapılmasını sağlamalısınız. Tüylerine özen gösterip tarayabilirsiniz. Nasıl besleneceğine dikkat ederek özenle onun için uygun mamayı bulmalısınız. Vitamin ve mineralleri kediniz için eksik etmemelisiniz. Her şeyden önce kedinize sağlıklı bir yaşam ve huzurlu bir ortam vermelisiniz çünkü kedilerin de psikoloji vardır. Yüksek sesli, huzursuz ortamlarda oldukça saldırgan olurlar.

Genel Olarak Kedi Sağlığı İçin:
Kediniz için bu seçenekleri göz önünde bulundurmanız birçok soru işaretini kafanızdan kaldırabilir:• Kediniz için en iyi besinleri bulun. Onun için uygun mama en iyidir. En pahalı mama ya da en ucuz mama en iyisi demek değildir.• Düzenli veteriner kontrolleri yaptırmalısınız. Biz insanlar bile nasıl grip için bile önlem alıp grip aşısı yaptırıyorsak onların da tıpkı bizim gibi ihtiyaç duyduğu bazı aşılar var.• En önemlisi de bu madde olabilir. Ona kendini güvende, huzurlu ve sevginizi hissettirmek onun için en sağlıklısı olacaktır.

Kısaca bu üç madde ile kedinizin sağlığına dikkat edebilirsiniz. Bunların hepsinin haricinde bir durum var ise en yakın zamanda veterinerinize gitmelisiniz demektir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular