Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Keeshond

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Keeshond köpek ırkı küçük ırka mensup, hareketli ve arkadaş canlısı bir ırktır. Atası olan Samoyed’e çok benzeyen Keeshond küçük ırk bir köpektir. Kabarık kürkü sayesinde her zaman yeni yıkanmış gibi görünür ve yumuşaktır. Kökeni 18. Yüzyıla dayanan Keeshond o zamanlar insan köpeği olarak adlandırılırdı.

Temel Özellikleri
Keeshondun en belirgin özellikleri arasında çok iyi bir bekçi olması ve koruyucu içgüdüsü gelir. Aynı zamanda herkesle iyi anlaşabilen sosyal bir özelliğe sahiptir. Bununla birlikte kolay bir şekilde eğitilebilir. Ayrıca kendisiyle ilgilenilmesini sever. Özellikle tüylerinin kabarık olması ile bütün dikkatleri üzerine çeker.

Görünüş ve Yapısı

Keeshond kestane rengi gözlere ve üçgen dik kulaklara sahiptir. Aynı zamanda kuyruğu sırtına doğru çember şeklindedir. Alt kürkü krem ya da soluk gri renkte ve siyah uçlu; üst kürkü ise gri renkte ve dik bir şekildedir. Gözleri oldukça belirgin olan Keeshond ırkı köpeklerin gözlerinin etrafında belirgin gözlük izi vardır.

Keeshondun görünüşü çok tüylü, küçük ve sevimlidir. Bu sayede evlerde beslenmeye de uygundur.

Karakter Özellikleri
Aktif, zeki, saygılı ve çocuklara dost bir kişiliğe sahiptir. Sahipleri sabırlı olursa eğitilmeleri oldukça kolaydır. Kibarca ve tutarlı bir şekilde eğitilmelidir. Karakter sahibi olan Keeshond ırkı asildir. Keeshondun karakteri genellikle dışa dönük ve arkadaş canlısıdır. Herkesle iyi anlaşır ve ailesine sadık ve sevgi doludur. Genellikle diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşır. Ama bazen insanlara karşı çok çekingen olabilir.

Bakımı
Keeshond’un bakımı beklenenin aksine oldukça kolaydır. Özellikle tüy bakımı büyük bir sorun değildir. Uzun tüyler için gerekli bakımı sağlamak için tüyleri her gün fırçalanmalıdır. Tüyler önce arkaya doğru taranmalı, daha sonra elle yukarı kaldırılmalı, ters yönde taranmalı ve eskisi gibi yatırılmalıdır. Sadece gerek duyulduğunda banyo yaptırılmalıdır. Yoğun ve sık kürkü yılda sadece 2 kez fazla dökülür.

Beslenmesi
Keeshondların bünyeleri genel olarak sağlıklıdır. Bununla birlikte kilo almaya eğilimlidirler ve kalça displazisi yaşayabilirler. Keeshondların beslenmesi gelişim dönemine uygun olarak kuru gıdalarla yapılmalıdır. Küçük ırka uygun mamalar günlük besin ihtiyaçlarını karşılar.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular