Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

King Charles Spaniel

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Kökeni İngiltere’ye dayanan King Charles Spaniel yaklaşık 9 – 14 yıl yaşar. Ortalama 7-8 kg. arasındadırlar. Genel olarak av köpeği olarak kullanılırlar. Aynı zamanda sempatik ve sevimli yapıları sayesinde evde beslenecek köpekler arasında idealdir. Aynı zamanda çok oyuncu oldukları için sürekli sahipleri ile vakit geçirmek isterler.

Temel Özellikleri
Uysallığı ve itaatkarlığı ile dikkatleri üzerine çeken King Charles Spaniel, çocuklar ona zarar verse bile olumsuz tepki vermez. Aynı zamanda yabancılara kısa sürede alışır ve olumlu tepki vermeye başlar. Oldukça eski olduğu bilinen bu ırk aynı zamanda dünyanın en popüler köpeklerindendir. King Charles Spanielin en belirgin özelliği çok iyi avcı olması ve sürekli oyun oynamak istemesidir.

Görünüş ve Yapısı

King Charles Spanielin görünüşü oldukça sevimlidir. Küçük ırk grubunda yer alır ve kısa boya, hafif kiloya sahiptir. Narin bir görüntüsü olsa da avcılık konusunda çok iyidir. Fazla tüylü olduğu için dışarıdan yumoş bir görünümü vardır. Gözleri ve burnu siyah renktedir. Aynı zamanda kulakları aşağıya doğru sarkık, kafasına göre büyük ve yoğun tüylüdür. Kuyruğu da sarkık tüylere sahiptir.

Karakter Özellikleri
Çok tatlı olmasının yanında King Charles Spaniel’in karakteri oldukça naziktir. Çok hareketli ve eğlenceli olduğundan yalnızca İngiltere’de değil dünyanın her yerinde çok popülerdir. Sahibine karşı sevgi dolu, neşeli ve nazik davranır. Aynı zamanda çok sadık bir ırktır ve asla saldırgan eylemlerde bulunmaz. Akıllı olduğu için eğitilmesi çok kolaydır. Evin köşesinde uzun saatler boyunca uzanmayı çok sever.

Bakımı
Hayati faaliyetlerini düzenli olarak sürdürebilmesi için King Charles Spaniel’in bakımı oldukça önemlidir. Kürkünü ve derisinin sağlıklı kalabilmesi için tüylerinin haftada birkaç kez taranması gerekir. Yılda birkaç kez sıcak banyo yapmalı ve ölü tüylerden arınmalıdır. Kulaklarında bakteri birikimini önlemek için nemli bir bezle silinmelidir. Aynı zamanda ayak sağlığını korumak için düzenli olarak tırnakları kesilmelidir.

Beslenmesi
King Charles Spaniel’in beslenmesi sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam için oldukça önemlidir. Artık yemeklerle beslemek yerine, sağlıklarını korumak için özel olarak onlar için üretilmiş köpek mamaları tercih edilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular