Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Kırmızı Faktör Kanaryalar

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Diğer Adları: Serinus Domestica
Ortalama Boy: 12.5 cm

Ortalama Ömür: 10 yıl

Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir, erkekler öter.

Üreme: Kuluçka 14 gün sürer, tüylenme 14 gün sonra olur.

Genç Kuşlar: Erişkinlere benzer.

Ayırt Edici Özellikleri: Gözler: Koyu göz rengi parlak vucüt rengi ile iyi kontras sağlar. Kanatlar: Kanat uçları sıklıkla vücuttan daha mattır. Tüyler: Tüyün rengi, kuşun tüy dökümündeki diyetine göre de---gıs---ir. Renk beslenmesi sadece tüyler kanlandığında etkili olur.

Temel Özellikleri
1920'li yıllarda gerçek kırmız kanryayı üretmek için, karabalı isketeyi de içeren program kırmızı faktör kanarya ile sonuçlanmıştır. Geçmişte bu kuşların cinsini dikkate almamak gibi bir eğilim vardı, sadece rengine göre değerlendirilirdi. şimdi sergilerde cins daha belirgin olarak göz önüne alınmaktadır.

Beslenme ve Barınma
Renge yönelik beslenmelidir. Diyetine tüy dökümü sırasında dikkat edilmelidir. Yeşil gıda, yumurta sarısı ve kolza tohumu gibi rengine çok fazla sarılaşma getiricek lutein kaynaklarından uzak durulmalıdır.

Tüy dökümü sırasında yulaf ve nijer ile rendelenmiş havuç ve yumurta içeren özel yumuşak gıdalarla beslenmelidir. Bu, rengini muhafaza etmek için gerklidir; aksi takdirde kırmızıdan çok daha turuncu olabilir.

Kuşları en iyi şekilde sergilemek için uygun bir renklendirme ajanı kullanılmalıdır. Bir kez iklime alıştırldıklarında dayanaklı olur. Dışarıda barındırıldığında doğal ışık altında etkileyici görülür.

üreme
çiftlere üreme için folluk temin edin ve ebevenliğini garanti altına almak için kafeslerde üretin.

çeşitler
'Sarı' ve 'Kabalama' terimleri yerine, üreticiler kırmızı faktör kanaryaları için 'Donmamış' ve 'Donmuş' termini kullanırlar, kabalama kuşların tüylerini donuklaştıran beyazımsı uçları vardır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular