Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Lakeland Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Lakeland Terrier, kuzey İngiltere’nin Cumberland bölgesinde yetiştirilen ve tavuk evlerinde ve çiftliklerde tilki ve diğer zararlı hayvanları avlamak için kullanılan bir köpek türüdür. Vücut yapısı genel olarak Welsh Terriere benzer; ama biraz daha küçüktür.

Temel Özellikleri
Lakeland Terrier’in en belirgin özellikleri avcı ve iyi bir aile köpeği olmasıdır. Koyunları tilkilerden korumak, böcekleri ve sinekleri avlamak, su samuru ve porsukların çiftliklere zarar vermesini önlemek için yetiştirilmiştir. Ortalama 10 – 12 yıl ömre sahiptirler. İlk defa köpek besleyecek olanlara genellikle önerilmez. Apartman yaşamı için ideal bir ırktır ve ev içinde rahat yaşayabildiğinden bahçesiz evlerde de beslenebilir.

Görünüş ve Yapısı

Kare bir gövdeye sahip olan Lakeland Terrier’in görünüşü parmak uçlarında duruyor gibidir. Gövdesi oldukça dar olduğu gibi kayalıkların dibine girip çıkması çok kolaydır. Büyüleyici ince kafa şekli, düz bacaklar ve güçlü kemiklere sahiptir. Alnındaki tüyler çalıya benzer. Çeneleri güçlüdür ve gözleri koyu badem rengindedir. Aynı zamanda kulakları V şeklinde kıvrımlıdır.

Kürkü sert hava koşullarına dayanıklılık gösterir. Bacaklarındaki be burnundaki tüyleri daha uzundur. Kuyrukları genellikle kesilir ve daha çok dik durur.

Karakter Özellikleri
Lakeland Terrier’in karakteri genel olarak sevecen ve neşelidir. Kimi zaman inatçı ve sert olabilir. Cesur ve kendine güvenen bir köpektir. Çocuklarla iyi geçinirler. Diğer kemirgen avcı av köpekleri gibi toprağı kazmayı severler ve çok fazla havlarlar. Oyuncaklarını ve yemeklerini korur. Aynı zamanda sıkı bir eğitim almaları gerekir.

Bakımı
Lakeland Terrier yoğun ve pürüzlü tüy yapısı nedeniyle diğer köpek ırkları gibi ölü tüyleri kolayca atamaz. Bu nedenle mevsim geçişlerinde ölü tüyler elle çekilip atılmalıdır. Ölü tüyler donuk ve cansız oldukları için sağlıklı tüylerden kolayca ayrılırlar ve nazik bir tarama ile kolayca çıkarlar. Lakeland Terrier’in bakımı sırasında kulak girişini kapatan tüyler ve parmak arasında uzayan kıllar düzenli olarak kesilmelidir. Aynı zamanda neredeyse hiç tüy dökmezler.

Beslenmesi
Küçük ırklar için hazırlanan mamalar Lakeland Terrier’in beslenmesi için uygundur. Yaşa, kiloya, gelişim dönemine göre mama seçimi yapılabilir. Daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir yaşam için yavruluk döneminden itibaren kaliteli mamalar tercih edilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular