Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Leonberger

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Leonberger köpek ırkı oldukça çevik ve geniş bir bedene sahiptir. Leonberger köpek ırkı sahibiyle vakit geçirmeye bayılan, diğer geniş cüsseli köpek cinslerine göre salya akıtmaya daha az meyillidir. Leonberger’in boynu kısmen uzun, derin göğüslü, güçlü bacaklı ve sırtı düzdür.

Temel Özellikleri
Leongerger’in belirgin özellikleri ırkının kafatası hacmi orta büyüklüktedir. Yüzünde yer alan bölüm siyahtır. Isırma şekli makas ısırışıdır. Gözleri ise kahverengidir. Kürkü su geçirmeyen bir özelliğe sahiptir. Ön bacakları yere dik bir şekilde basar. Kuyrukları ise tüylü ve uzun bir yapıya sahiptir. Ayakları perdeli ve siyahtır. Bunun sayesinde çok iyi yüzer.

Görünüşü ve Yapısı

Leonberger’in görünüşü büyük bir kafatasıyla belirgindir. Burun ve dudakları siyahtır. Düşük dudakları olmadığından salyalı bir yapıda değildir. Kafatası kubbemsi bir yapıya sahiptir. Orta büyüklükte düşük kulaklara sahiptir. Boynu güçlüdür ve deri sarkıklığı yoktur. Arka bacaklarında yer alan fazla tırnakları alınmalıdır. Kürkü kızıldan kahverengi tonlarına kadar olabilmektedir.

Karakter Özellikleri Özellikleri
Leonberger’in kişilik özellikleri neşeli bir yapıya sahiptir. Dikkatli yapısıyla beraber sevgi doludur. İfade ise tatlıdır. Çoğunlukla yaramaz çocuklara karşı bile sabır gösterir. Gereksiz yere asla havlamaz. Sinirlendikleri zaman saldırmak yerine genellikle bölgeden uzaklaşır. Eğitime karşı ise çok duyarlıdır. Erken yaşta sosyalleştirilmesi gereken bir köpektir.

Bakımı
Leonberger’in Bakımı ile ilgili en önemli mesele yemek masrafının cüssesinden dolayı çok olacağıdır. Diğer köpeklerle kıyaslandığında bakımı açısından ekstra bir bakıma gerek yoktur. Aşısı, tırnakları, dişleri düzenli olarak kontrol edilip temizliği yapılmalıdır. Haftada bir kez dişlerinin fırçalanıp tırnaklarının kesilmesi gerekir. Bakımındaki en önemli konu kulaklarıdır. Kulaklarının haftada birkaç kez temizlenmesi gerekir. Temizlenmediği takdirde kulak enfeksiyonu kapma riski taşır.

Beslenmesi
Leonberger’in beslenmesi günde iki öğün olarak yeterlidir. Yavrular ise günde altı kez olmak üzere daha sık beslenir. Suyu daima taze olmalıdır. Tütsülenmiş, kızartılmış yiyecekler ve tatlılar hayvanın sindirim sistemine zarar verir. Yavru Leonberger’in fazla beslenmesi ve tüketeceği gıdanın yeterli ve gerekli elementlerle, kalsiyum ile desteklenmemesi durumunda kemikleri yanlış oluşup uzuvları bükülebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular