Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Lowchen

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Lowchen ya da Küçük Aslan olarak da ifade edilen ırk, baskın bir yüz, siyah ve yuvarlak bir burun, geniş kafatası, koyu ve zeki gözlere sahip bir türdür. Kulakları tüylü ve düşük bir biçimdedir. Kısa ve ortantılı vücudunun devamında orta uzunlukta bir kuyruk vardır. Dalgalı ve uzun tüylere sahiptir.

Temel Özellikleri
Lowchen’ın belirgin özellikleri başta hareketliliği ile bilinir. Hareketli ve neşeli bir ırktır. Yaşama sevinci yüksek olan ve oyuncu bir tür olan bu köpek yaşam dolu olması sebebiyle üstüne gidilmediği sürece sahibiyle çok iyi anlaşır. Hem kibar hem de fazlasıyla cesurdurlar.

Görünüş Ve Yapısı

Lowchen görünüşü basık bir yüze, enine doğru geniş kafatasına, düşük ve tüylü kulaklara sahip olmasıyla bilinir. Vücudu kısa ve ortantılıdır. Tüyleri bir hayli dalgalı ve uzundur. En çok bilinen renkleri sarı, siyah, beyazdır; fakat benekli olarak da kabul edilir. Lowchen türünün vücudunun arka tarafında ve ön bacak bölgesindeki tüyler kesildiği zaman köpek aslan görüntüsüne de sahip olur.

Karakter Özellikleri
Lowchen karakteri sakin, neşeli ve sevgi dolu bir yapıya sahiptir. Sosyalleşmeyi seven zeki bir köpektir. Oyuncu bir tür olduklarından dolayı çocuklarla araları iyidir. Diğer köpeklerle de iyi anlaşırlar. Lowchen bir hayli dayanıklı, inatçı ve bunun dışında kibirli bir yapıya sahip köpektir. Lowchen erkekleri evin içerisinde yer alan diğer köpeklere karşı liderlik yapmak için kafa tutmaya hatta kavga etmeye karşı korkusuzdurlar. Tehlike hissettiği an bölgeyi sürekli havlayarak savunur. Bazıları ise havlamaktan hoşlanır.

Bakımı
Lowchen bakımı tüyler söz konusu olduğunda çok önemlidir. Tüylerin düğümlenme sorununun ortadan kalkması için düzenli bir şekilde taramak gerekir. Lowchen genelde ön bacak kısmı ve arka kısmı tıraş edilir böylece aslan görüntüsü alır. Bu ırk yok denecek kadar az tüy döker. Ölü tüyler ise fırça yardımıyla alınmalıdır. Alerjik yapıya sahip insanlar için uygun bir köpek ırkıdır.

Beslenme
Lowchen beslenmesi güzel ve kaliteli mamalar, içerisinde köpeğe zarar vermeyecek barındıran gıdalar yoluyla sağlanabilir. Tatlı, hamur işi gibi gıdaların verilmesi ise diyabet sorununa neden olabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler