Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Manchester Terrier

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Manchester terrier’in iki türü vardır. Oyuncak ve standart. Birincisi siyah olarak tanınan Manchester Terrier uzun ve sivri burnuyla güçlü ve çevik bir köpektir. Oyuncak tipinde kulaklar dik olmak zorundadır. Gözleri ufak ve koyudur. Dişlerini ise makas ısırışı ile kapatır. Rengi siyah ve yavruağzıdır.


Temel Özellikleri
Manchester Terrier’in belirgin özellikleri diğer terrier türlerinin tam tersi, Manchester Terrier şehir yaşamına ayak uydurması için yetiştirilmiştir. Çok iyi bir avcı olduğu halde Manchester Terrier kovalama ve hıza olan sevgisinden dolayı çevik ve mükemmelliğe elverişlidir. Aynı zamanda karakter sahibi bir köpektir. Çoğu zaman iyi huylu bir köpektir. Çok iyi bir bekçi köpeği olmasının yanında sadakati, zekası ve dost canlılığıyla çok iyi bir arkadaştır.

Görünüşü Ve Yapısı

Manchester Terrier’in görünüşü uzun ve uca doğru sivrilen bir buruna sahip, çevik ve bacaklarının yapısı sayesinde hızlı bir köpektir. Kulakları ise V şeklinde olup öne doğru kıvrılmış bir yapıdadır. Kulakları dik ya da kesik biçimdedir. Küçük ve koyu renkli gözleri yana doğru badem şeklini alır. Burun ise simsiyahtır. Sırt bölgesi ise kavisli bir haldedir. Kuyruğu kısa ve uca doğru sivrilir biçimdedir.

Karakter Özellikleri
Manchester Terrier’in karakteri diğer hayvanlara karşı güvenli olmayıp çocuklara karşı da genç yaşta alıştırılmalıdır. Sıkı bir disiplinle yetiştirilmesi şarttır. Isırmaya karşı meyilli olup, inatçı, koruyucudur. Öğrenmekten zevk alan bir zekaya sahiptir.

Bakımı
Manchester Terrier’in bakımı kısa ve parlak siyah tüylere sahip olduğu için oldukça kolaydır. Bakım gerekmeyecek kadar beraber yaşamak kolaydır. Terrier neredeyse hiç tüy dökmez. Kulaklar temiz, tırnaklar ise kısa tutulmalıdır. Bu tür yaşlılar için de bakımı kolay bir köpektir.

Beslenmesi
Manchester Terrier’in beslenmesi ticari bakımdan çok kaliteli yada evde hazırlanmış olan (veteriner kontrolünde) köpek mamalarıyla iyi performans göstermelidir. Her zaman taze ve temiz su bulundurulması şarttır. Çoğu ırkta olduğu gibi, tedavisi ve beslenmesi doğru ve kontrollü bir şekilde verilmelidir. Kilo alımı yada obezite gibi sorunlar yaşamamak için de diyetleri kontrollü bir şekilde sürdürülmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular