Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Mojave Spotted

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Mojave Spotted 1980 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde keşfedilen bir kedi ırkıdır. Irkı incelendiğinde çöl kökenli bir kedi olma özelliği taşır. 1984 yılından itibaren evcilleştirilmeye başlanmıştır. Bu ırk evcil olmamasına rağmen insanlarla aynı ortamlarda ve mekanlarda yaşayabilme özelliğine sahiptir.

Temel Özellikleri
Mojave Spotted belirgin özellikleri dışa dönük özelliklere sahip olmasıyla hayvan severler ve kedi severler tarafından bilinmektedir. Bu ırk üzerinde evcilleştirme çalışmaları haddinden fazla yapılmıştır ancak bir başarı sağlanamamıştır. Bu kedinin durdurulması pek mümkün değildir. Durdurulmasının mümkün olmamasının sebebi özgürlüğüne haddinden fazla düşkün olmasıdır. En ufak fırsatta kurtulmak ve dilediğini yapmak için elinden geleni yapacaktır. Bu kedi aynı zamanda sudan çok hoşlanan bir ırk olduğu için suyla ve deniz suyuyla vakit geçirmekten hatta içine girmekten hoşlanır. Duş aldırılması en kolay olan kedi ırklarından biridir. Duş ona keyif verir. Avcı bir özelliği olduğu için birçok hayvanı kovalar ve yakalar.

Görünüşü Ve Yapısı

Mojave Spotted görünüşü kedi türleri içerisinde çok güçlü olması ve kaslı yapısıyla bilinir. Oldukça iri olan bu ırk egzotik ve sıra dışı bir görünüme sahiptir. Vahşi bir kedi soyundan geldiği için kafatası yuvarlak ve ona doğru sivrileşen bir haldedir. Kafa bölgesi vücuduyla orantılı ve orta boyutlardadır. Burun bölgesi ise kısa ve geniş olma özelliği gösterir. Gözleri birbirinden ayrık ve oval şekildedir. Kulakları orta boyutlu ve orta uzunlukta tüylere sahiptir. Patileri geniş ve güçlü bir haldedir.

Karakter Özellikleri
Mojave Spotted karakteri avcı özelliklerini bünyesinde barındırdığı için refleksleri çok güçlü ve her an tetikte olan bir kedidir. En ufak bir hareket dikkatini çeker. Fare, kuş, böcek, sinek gibi pek çok canlıyı avlama özelliğine sahiptir. Bu özellikleri onu çevik bir canlı yapar.


Bakımı
Mojave Spotted bakımı vahşi yapısından dolayı biraz zor olabilmektedir. Tırnaklarının kesilmesi mutlaka ihmal edilmemelidir. Sağlık kontrolü de düzenli olarak yapılmalıdır.

Beslenme
Mojave Spotted beslenmesi ırkına, tabiatına, kilo durumuna ve sağlık durumuna uygun olarak sağlıklı ve yararlı besinler ile sağlanmalıdır. Hareketli yapısından dolayı su ihtiyacı mutlaka karşılanmalıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler