Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?

Garfield

Admin
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
33,071
Aldığı Beğeni
13
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş

Muhabbet Kuşları Hakkında

Kuş türleri arasında konuşabilen, ev ortamına ve insanlara çabuk uyum sağlayabilen ve en hareketli kuş türlerinden biri de muhabbet kuşlarıdır. Çoğu muhabbet kuşu sahibi, kuşlarının konuşmasını ve bazı kelimeleri telaffuz etmesini arzu etmektedir. Bu sebeple muhabbet kuşlarını konuşturma için oldukça emek ve zaman harcarlar.

Muhabbet Kuşlarının Ömrü Kaç Yıl

Muhabbet kuşları ortalama 7 ile 8 yıl ömürleri olan canlılardır. Bu ömürleri beslenme ve bakım süreçlerine göre değişebilmektedir. İyi bakılmış bir muhabbet kuşu daha uzun süre yaşayabilmektedir, bu nedenle muhabbet kuşlarının beslenme ve bakımı oldukça önemlidir. Eğer yavru bir muhabbet kuşu sahiplendiyseniz, ilk olarak iyi kalitede kabuklu yemler vermek yavru muhabbet kuşunun gelişimi için son derece önemlidir. Muhabbet kuşlarının genel olarak kanatlarının parlak, tüylerinin kabarık olmayan ve sürekli hareket eden evcil hayvanlar olmaları gerekmektedir. Aksi durumlarda muhabbet kuşunuzun sağlıklı olduğu söylemek doğru olmaz.Muhabbet Nasıl Konuşturulur?

Muhabbet kuşunu konuşturmak isteyenlerin bu isteklerine oldukça zaman ve emek ayırması gerekmektedir. Sürekli olarak muhabbet kuşunuzla konuşmalısınız, özellikle söylemesi istediğiniz kelimeleri sürekli tekrar etmelisiniz. Muhabbet kuşları son derece hızlı bir şekilde tekrar etmeyi öğrenen evcil kuşlar arasında yer alır. Çıkardığınız sesleri dikkatle dinleyen muhabbet kuşları zaman içerisinde bu sesleri tekrar etmeye başlayacaktır. Öte yandan bu eğitim sürecini kolaylaştırmak adına sesinizi telefona veya başka bir ses kaydediciye kaydedebilir işinizi kolaylaştırabilirsiniz.Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet kuşu besleyen herkes kuşunun konuşmasını arzu eder. Ancak muhabbet kuşunun konuşması tamamen size bağlıdır diyebiliriz. Öncellikle erkek muhabbet kuşlarının, dişi muhabbet kuşlarına göre konuşma şansı daha yüksek ve daha hızlıdır. Dişi muhabbet kuşları 2 elin parmaklarını geçmeyecek kadar kelime ezberleme kapasitesine sahipken, erkek muhabbet kuşlarında bu kapasite 10 katına kadar çıkmaktadır.

Muhabbet kuşu yavruları doğduktan 1 ay sonra muhabbet kuşu yemi yemeye başlarlar. Yeni doğmuş bir muhabbet kuşunu eğitmek daha kolaydır. Dolayısıyla henüz bir muhabbet kuşu sahiplenmediyseniz yavru bir muhabbet kuşu sahiplenmek bu konuda daha avantajlı olacaktır. Muhabbet kuşunuzu eğitirken, kuş kafesinde ayna, top vb. kuş oyuncaklarını bulundurmayınız. Böylelikle dikkatleri dağılmayacak, size odaklanacaklardır. Kuşunuzun yanına bir muhabbet kuşu daha alırsanız aynı şekilde dikkati dağılacaktır ve konuşma şansı daha düşük olacaktır. Eğer yeni bir kuş alma planınız varsa bu planı ileri bir tarihe erteleyebilirsiniz. Muhabbet kuşları yapıları gereği içinde p,ç,t,k,ş harfleri geçen kelimeleri daha kolay telaffuz edebilmektedirler. Dolayısıyla söyletmek istediğiniz kelimeleri seçerken bu harflerin olduğu kelimeleri söyletmek sizin için de daha kolay olacaktır. Her boş vaktinizde, gün içinde defalarca aynı kelimeyi sürekli olarak tekrar edin. Muhabbet kuşunuzun bir süre sonra konuşmaya başladığını göreceksiniz. Ülkemizde, “babacık, aşkım, cici kuş” gibi kelimeler muhabbet kuşlarının en çok söylediği kelimeler arasında yer alır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular