Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Newfoundland

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Newfoundland Newfoundland köpek ırkları arasında dev ırk grubuna girer. En cesur, çevik ve zarif ırklardandır. Bu ırk sabırlı bir mizaca sahip olduğu için gerektiği yerde geri çekilmeyi bilir. Zor bir köpek olduğu için eğitiminde profesyonel yardıma ihtiyaç duyulur. Suda kurtarma köpeği olarak da bilinir. Dış mekanlar varlığını sürdürmesi için en ideal yerlerden biridir.

Temel Özellikleri
Newfoundland’ın belirgin özellikleri arasında yaşam süresi gelir. Ortalama 8 ile 10 yıl arasında değişiklik gösterir. Yetişkin erkek newfoundlandların ortalama ağırlıkları 60-70 kilo arasında, boyları ise 69- 74 cm arasındadır. Dişi ağırlığı genellikle 45 55 kg arası boyları ise 63-69 cm arasında değişir.

Görünüş Ve Yapısı

Newfoundland’ın görünüşü dikkat çeken özelliklerle kendisini ilgi odağı haline getirmektedir. Eğitimi de görüntüsü ile paralel olarak yapılmaktadır. Newfoundland türü, soğuk iklim hatta soğuk su tabiatlarına uygun olarak kabarık tüyleriyle bilinir. Bu sevimli ve tüy yığını olan yapının altında çok güçlü kas yapısına sahip bir köpek vardır.

Karakter Özellikleri
Newfoundland’ın karakteri iri ve güçlü yapılarına rağmen sahip olduğu gücün farkında olmayan ve insancıl yaklaşıma sahiptir. İnsancıl yaklaşımlarından dolayı çok eğlenceli ve oyunbazlardır. Bu köpeğin karakter özelliklerinin en önemli yanı yardımsever olmasıdır. Pek de uysal olmayan bu ırkın yırtıcı ve zararlı olmaması için çok iyi bir profesyonel eğitime girmesi gerekir. İnsanlara olan yardımlarıyla bilindiği için yaşlılar tarafından ve bebek korumalığı üstlenmesi için bebek sahibi ebeveynler tarafından sahiplenilmektedir. Sadık olmalarının yanında zeka becerileri çok yüksektir. Yaşlı bakımı ve bebek korumalığı görevini üstlenmesinin en büyük sebebi budur.

Bakımı
Newfoundland’ın bakımı özellikle sıcak iklimlere alışık olmadıklarından dolayı sıcak bölgelerde olmaları sakıncalıdır. Sıcak iklimlerde bulundukları zaman tüy dökümü gerçekleşmektedir. Newfoundland bakımı, rutin olarak gerçekleştirilen tüy bakımlarını ve vitamin bakımlarını içerir. Çok sık yıkanmaları tavsiye edilmez. Yıkanacakları şampuanlar da özel yapılarına zarar vermeyecek şampuanlar olmalıdır ve özel olarak seçilmelidir.

Beslenme
Newfoundland’ın beslenmesi diğer köpek ırklarındaki gibi hassasiyetle olmalıdır. Yemek artıklarıyla ve ev yemekleriyle beslenmeleri çok zararlıdır. Onun yerine Newfoundland ırkı için üretilen özel mamalar verilmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler