Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Okula geri dönüş" zamanını köpeğiniz için de eğlenceli kılın!

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İşte hem siz hem de dört bacaklı aile üyeniz için eğlenceli yaz aylarından okul ciddiyetine geçişi kolaylaştıracak bazı ipuçları. Bu ipuçlarını yeni çalışma saatleri, yeni bir aile üyesini tanıtma ve hatta bayram tatilleri gibi her türlü değişim döneminde de kullanabilirsiniz:

Herkese uyan bir rutin oluşturun ve buna bağlı kalın! Hem köpekleriniz hem de çocuklarınız günlük hayatlarında bir miktar öngörülebilirlik bekler, bu yüzden sabah ve akşam rutinlerinin özünde aynı kalması herkes için yararlı olacaktır. Her yaştaki çocuklar, yaşlarına uygun ve onları meşgul edecek sorumluluklar alabilir.
Bu rutinlere alıştırarak geçiş yapın. Bir gecede yapılan değişimlere alışmak zor olabilir, özellikle de köpekleriniz için; bu durum hem pratik bakış açısından (örneğin tuvalet zamanı gibi), hem de aile üyelerinin "çok uzun süre" dışarıda kaldığı zamanlarda kaygılanmaları gibi daha soyut açılardan geçerlidir. Okul zamanı rutinlerine erkenden ve yavaş yavaş alıştırmaya başladığınızda "değişim", kimse için çok ani olmaz.
Olayların bir parçası olabilen bir köpek mutlu bir köpektir: Götürebildiğiniz her yere sadık dostunuzu da götürün! Köpekler sadece aileleriyle birlikte olmak ister, bu yüzden köpeğiniz insan canlısıysa ve "sosyal" bir şekilde eğittiyseniz, onu evde bırakmanız için hiçbir sebep yoktur. Futbol idmanları, okul sonrası parka gitme ve benzer etkinliklerin hepsi köpek dostu olabilir ve köpeğinizin katılımcı hissetmesini ve uyaran almasını sağlayacaktır. Önceden evcil hayvan dostu tesisleri öğrenmek sürprizlerden kaçınmanızı sağlar ve el altında bir çiğneme oyuncağı ve taşınabilir su kabı bulundurmak, idman uzun sürse bile köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılamanızı sağlar.
Evde kalmayı köpeğiniz için eğlenceli hale getirin! Köpekler, yazın sürekli en iyi oyun arkadaşı olma durumundan, okul başlayınca evde "geride bırakılmış" duruma düşerler (kendi düşüncelerine göre). Köpeğinizin bulması için ödül mamaları veya evde yalnızken kullanıma uygun özel oyuncaklar saklayarak bu süreci eğlenceli hale getirin. Bu özel oyuncakları yeni tutmak için diğer zamanlarda ortalıktan kaldırın.
Çocuklarınızı köpeğinizle oynama konusunda teşvik edin! Çocuklarınıza köpeğiniz ile oynayabilecekleri birkaç küçük oyun öğretmek (saklambaç, bir engel parkuru oluşturma veya getir oyunu gibi), onları eğlendirip aktif tutmanın ve köpeğinizin gün içindeki sıkılmasını biraz hafifletmenin harika bir yoludur. Eve vardığınızda başka işlere başlamadan oyun oynayın, böylece köpeğiniz kendini değerli hisseder.
Bunlar, köpeğinizi okula geri dönüş zamanına nasıl alıştırabileceğinize dair birkaç ipucudur. Yaratıcılığınızı kullanın, diğer aile üyelerini, özellikle de kendi harika yaratıcı fikirleri olacağı için kesinlikle çocuklarınızı dahil edin ve köpeğinize bu mevsim geçişinde yardımcı olacak yeni yöntemlerin özel bir listesini oluşturun!
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular