Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Orpington Tavuk

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
İngiltere menşeili tavuk cinsi olan Orpington tavuğu hem yumurta hem de etlik tavuk olarak bilinmektedir. Oldukça güzel ve kabarık tüylere sahip olan bu tavuk ırkı cana yakındır.

Farklı renklerde olan Orpington tavuk cinsleri hobi amaçlı süs tavuğu olarak da beslenmektedir. Kısa kuyrukları ile lifli tüyleri tavuğun iri görünmesine sebep verir. Ancak en fazla 3,5 kg civarında olabilmekteler.

Sık tüylü olmaları soğuk iklim koşullarına dayanıklı olmalarını sağlar. Kanatları küçüktür ve uçma kabiliyetleri kısıtlıdır. Bu yüzden kümes çitlerinin yüksek olması gerekmez.

Uysal özellikleri olan bir tavuktur. Komut alma özelliğine de sahiptir. İsim verip çağırdığınızda yanınıza gelebilir. Zeki tavuklardır, kendilerini koruma ve annelik içgüdüleri iyidir.

Yılda ortalama 140-160 yumurta arası verirler. Bu yüzden verimlilikleri orta seviyededir. Kışın hava şartları kötü olsa da yumurtadan kesilmezler.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular