Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Otterhound

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Otterhound neşeli ve dost canlısı bir ırk olması ile tanınır. Asıl ününü su samuru tazısı olma özelliği ile kazanmıştır. Mükemmel bir yüzücü olsa da bazen çok gürültü yapabilmektedir. Tüyleri su geçirmez. Yorulmaları çok zor bir köpektir. İnsanlarla ve hayvanlarla iyi anlaşırlar.

Temel Özellikleri
Otterhound belirgin özellikleri bataklık bölgelerinde su samuru avcılığı bakımından uzmanlaşmasıdır. Su altında ve yüzeyinde avını bulmak için yaptığı faaliyetlere bir köpeğe göre mükemmeldir. İskelet ve kas yapısı çok güçlüdür. Hem insanlarla arasının iyi olması hem de çok iyi bir işçi olması bakımından sevilir.

Görünüş Ve Yapısı

Otterhound görünüşü bakımından büyük ve kaba bir deri ve tüyle kaplanmış tazıdır. Avcılık için yetiştirilen bu hayvanın fiziksel görünümü ve yapısı uygundur. Ayakları yağlı, pürüzlü ve çift katlı perdeli deriye sahiptir. Çamurda ve suda avını yaklaşık 72 saat kadar takip edebilme özelliğine sahiptir. Kilosu 35 ile 52 kilogram arasındadır. Koku duyusu gelişmiş olmasının yanında avını koklarken sabırla ve istikrarlı bir biçimde sıkılmadan bekler.

Karakter Özellikleri
Otterhound karakteri uzun yıllardır eğlenceli karakteri, güvenilir oluşu ve sevimliliği ile sevilmiştir. Evcil hayvanları kesinlikle rahatsız etmez ya da zarar vermez. Küçük çocuklara karşı büyük bir sevgi ve koruma güdüsü güder. Sahibine karşı çok saygılıdır. Çok zeki bir yapıda olan bu ırk neredeyse hiç havlamaz. Sadece sahibine değil sahibinin ailesine de zarar vermez aksine saygı duyar. Oyun oynamaktan da hoşlanır. Hayvanın en önemli özelliği insanlarla bu kadar iyi geçinmesinin dışında vahşi ortamdaki avcılık yeteneğidir. Yürüyüşe çıkıldığında ise tasma ile gezdirilmesi gerekir. Açık alanda keskin bir koku aldığı durumda sahibinden uzaklaşacağı için tek bırakılmaması şarttır.

Bakımı
Otterhound bakımı sırasında sabırlı olmak gerekir. Eğitimleri verildiği vakit de kararlı, nazik ve sakin olmak şarttır. Sabırlı davranıldığında her türlü bakımı ve temizliği yapılır. Gerektiği zamanlarda yıkanabilir. Tüy bakımı için haftada bir taranması ve fırçalanması gerekir.

Beslenme
Otterhound beslenme biçimi kuru mama ile yapılmalıdır. Günde 2 öğün yemek verilmesi yeterlidir. Ev yemekleri, şekerli ve yağlı yemekler zararlıdır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler