Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Pakistan Papağanı

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Bu papağan türünün latince adı Psittacula krameri’dir. Papağangiller famişyasının bir üyesidir. Pakistan papağanı ya da yeşil papağan veya küçük iskender papağanı isimleride bilinir. Doğal olarak şehirlerde yaşamaya alışır olmuş ve küçük sürüler halinde şehirlerde yaşayabilen türlerden birisidir. Ülkemizde de doğal yaşamda bazen görebiliriz. İskander papağanı ile karıştırılmalarına rağmen papağan türü iskender papağanına göre küçük yapıdadır ve bazı detay farklılıkları da vardır.


Pakistan Papağanı Özellikleri
Tüyleri yeşilin çeşitli tonlarındadır. Gagaları ise kırmızı renklidir. Dişilerde boyunda herhangi band yokken erkek olanların boyunlarında siyah boyun halkası ve pembe ense bandı vardır. Ortalama boyları kuyruklar dahil 40 cm civarındadır. Kanatlar ise açıldığında yanlardan yine 40 cm civarında bir boya sahiptir. Ağırlıkları ise 300-400 gram arasında değişir. Doğal ortamlarında ağaç kovuklarına yuva yaparlar. Hızlı uçarlar ve uçarken sesler çıkarırlar. Ortalama yaşam süreleri 15 ile 30 yıl arasında değişmektedir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular