Web Analytics

Türkiye'nin En Kaliteli Hayvansever Platformu!

Temiz arayüz, yenilikçi bakış açısı ve stabil bir duruş. Türkiye'nin ilk ve tek marka tescilli hayvanseverler platformu "Hayvanlar.com.tr"
Sevimli dostlarımız hakkında her tür bilgiye rahatça erişip sorunuzu sorabileceğiniz tek platform.

Peru Tüysüz Köpeği

Tweety

Moderatör
Katılım
6 Ağu 2021
Mesajlar
8,000
Aldığı Beğeni
1
Yaş
38
Konum
Alaska
Minik Dostum
  1. Kuş
Peru Tüysüz Köpeği küçük, orta ve büyük boy sınıf olmak üzere üçe ayrılır. Sevecen, dost canlısı ve kıvrak zekaya sahip bir ırktır. Bu ırk Elbisesiz Köpek olarak da adlandırılır. Üstün av becerileriyle ve simsiyah görünümüyle dikkat çekicidir. Sessiz ve sabırlı bir şekilde bekleyerek efendisini ve ailesini harekete geçirir. Bekçi olma özelliğine sahip olduğu için bekçilik yetenekleri çok fazla gelişmiştir. Fiziksel durumu da bunu belli etmektedir. Bir kısmında tüy çok az olsa da çoğunun tüyü yoktur. Tanımadığı insanlara, tanımadığı yabancılara ve tanımadığı çocuklara karşı olan samimiyeti çok iyi de denemez çok kötü de denemez. Kısacası orta hallidir. Soyu ise uzun bir geçmişe dayanır. Bu durumun farkında olduğu için de çok asil bir karaktere sahiptir. Kalabalık ve gürültü pek onun yaşam tarzına uygun değildir.

Temel Özellikleri
Peru Tüysüz Köpeğinin belirgin özellikleri apartman yaşamına bir hayli uygundur. Apartman yaşamına uygun olmasının sebeplerinden biri sakin ve gürültüsüz ortamları seviyor olmasıdır. Oyunculuk özelliği çok gelişmiştir. Zeki olduğu için eğitilmesi kolaydır. Cildi hassas olduğu için iyi bir cilt bakımı ister. Güneş ışığı zarar verebilir.

Görünüş Ve Yapısı

Peru Tüysüz Köpeğinin görünüşü fiziksel özelliklerinden dolayı asildir. Genellikle siyah olsa da kahverengi olan türleri de vardır. Uzun bacakları ve çevik görünümü ile dikkat çeker. Bacaklarının ve vücudunun orantıları düzgün bir kas sisteminin üzerine inşa edildiği için hantal olmayan bir ırktır. Kuyruk yapısı da vücuduna olan uyumunu olumlu yönde etkiler.

Karakter Özellikleri
Peru Tüysüz Köpeğinin karakteri sahibine karşı çok bağlı ve sadık olmasından dolayı onu iyi bir ırk yapar. Ailesine olan bağlılığı da bekçi bir köpek olmasından gelir. Sakin ve dingin bir yaşam sevdiği için çocuklarla arası bazı köpeklere göre daha mesafelidir. Genellikle sessiz, sakin ve kalabalık olmayan ortamları tercih eder.

Bakımı
Peru Tüysüz Köpeğinin bakımı erken dönemden itibaren yapılmalıdır. Yavru iken sosyalleştirilmeleri gerekir. Tüyleri olmadığı için güneş tenine zarar verebilir. Gerektiği durumlarda hassas bir deriye sahip olduğu için özel şampuanlarla temizlenmesi gerekir. Tırnak bakımı ve diş bakımı da belirli aralıklarla yapılmalıdır.

Beslenme
Peru Tüysüz Köpeğinin beslenmesi en kaliteli kuru mamalarla yapılmak zorundadır. Cilt problemleri ile bilindiği için beslenmesi titizlikle sürdürülmelidir. Mama içerikleri mutlaka kontrol edilmelidir. Yaşı, sağlık durumu ve kilosuna göre öğünleri belirlenmelidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular